Dodana: 8 maj 2018 08:20

Zmodyfikowana: 8 maj 2018 08:22

Majówka na Dojlidach. Będą turnieje siatkówki plażowej, szkolenia żeglarskie i rejsy po zalewie

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w niedzielę, 13 maja w godz. 9:00-18:00 na festyn rodzinny. Impreza na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich – akcji promującej projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce.

Ilustracja do artykułu Majówka na Dojlidach (1).jpg

W tym dniu rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej. Odbędą się  również szkolenia żeglarskie oraz mini rejsy po zalewie w towarzystwie sternika.

Majówka na plaży miejskiej w Dojlidach to jedna z niewielu okazji kiedy będzie można zwiedzić i zajrzeć w każdy kąt np. wypożyczalni sprzętu pływającego. W tym dniu wprowadzamy dużą promocję cenową - aż 70 % rabatu na pierwszą godzinę wynajmu sprzętu pływającego. Do wyboru są rowerki wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe Omega. Promocja obejmuje także wypożyczenie rowerów górskich, miejskich i młodzieżowych oraz kijków do nordic walking. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Na festynie będą stoiska animacyjne i dmuchany plac zabaw (w godz. 11:00-15:00).

Wstęp na teren ośrodka do końca maja jest bezpłatny. 

***

Program godzinowy:

Turniej siatkówki plażowej (w godz. 10:00-15:00, mogą ulec zmianie w przypadku większej ilości zawodników):

  • turniej dla par siatkarskich z Białegostoku i nie tylko
  • zapisy przyjmowane są pod nr telefonu 602-683-999 oraz rano w dniu zawodów
  • zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i puchar

Szkolenia żeglarskie (w godz. 11:00-15:00):

  • omówienie budowy i elementów jachtu
  • zasady przygotowania łodzi do żeglowania
  • pokaz wiązania węzłów żeglarskich
  • pływanie jachtami Omega w towarzystwie sternika

 

Gruntowa modernizacja Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” zakończyła się w 2014 roku. Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosił ponad 12 mln 250 tys. zł.

facebook