Dodana: 11 lipiec 2017 08:10

Zmodyfikowana: 11 lipiec 2017 08:10

Strzelectwo. Kolejne medale Mistrzostw Polski dla Kalibrowiczów

Po osiągnięciach na Mistrzostwach Polski Seniorów przyszła kolej na juniorów i młodzieżowców. Z Wrocławia białostoccy strzelcy z niemałym dorobkiem medalowym.

W kategorii juniorów Mateusz Pierko pokazał klasę w konkurencji kdw 3x40, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Życiowy sukces odniosła również Magdalena Akimowicz, która zdobyła dwa medale: srebro w ksp 3x20 i brąz w ksp 60L. Do tego dorzuciła 4. miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny. Maciej Kuć wystrzelał brązowy medal w karabinie dowolnym leząc, a Kacper Jurasz zdobył srebrny w pistolecie dowolnym. Kinga Szewc dorzuciła 2 brązowe medale w ppn 40 i psp 30+30. Poza miejscami na podium mieliśmy również spore grono finalistów.

Oprócz sukcesów indywidualnych odnotowano też sukcesy drużynowe. Najwyższe miejsce na podium w konkurencji karabinu pneumatycznego zdobyły drużyny chłopców i dziewcząt. Do tego chłopcy dołożyli również złoto w trzech postawach i srebro w leżaku.

W kategorii młodzieżowców wspaniale spisał się Piotr Pacuk, który zdobył dwa srebrne medale w kpn 60 i kdw 60L, a w konkurencji kdw 3x40 był czwarty.

Kaliber zdeklasował swoich rywali w konkurencjach juniorskich zdobywając 7 medali indywidualnych i 5 drużynowych. Dało to 175 punktów do współzawodnictwa dzieci i młodzieży i pierwsze miejsce wśród 39 startujących klubów. Drugie miejsce zajęła Zawisza Bydgoszcz ze 113 punktami.

źródło: UKS Kaliber