Dodana: 6 marzec 2018 14:49

Zmodyfikowana: 6 marzec 2018 14:49

Jagiellonia. Taras Romanczuk otrzymał akt nadania obywatelstwa polskiego

26-letni pomocnik Jagiellonii Białystok, Taras Romanczuk, otrzymał dziś z rąk wojewody Bogdana Paszkowskiego akt nadania obywatelstwa polskiego. Piłkarz pochodzi z Ukrainy, dokumenty o obywatelstwo złożył w 2017 roku.

Ilustracja do artykułu IMG_4926.JPG

Taras Wiktorowycz Romanczuk urodził się 14 listopada 1991 w Kowlu. 23 lutego 2018 otrzymał polskie obywatelstwo, tracąc tym samym dotychczasowe obywatelstwo ukraińskie. Dziś, 6 marca, oficjalnie odebrał akt z rąk wojewody Bogdana Paszkowskiego, który - jako nowemu obywatelowi - wręczył mu nie tylko potwierdzenie nabycia obywatelstwa, ale też egzemplarz Konstytucji RP, flagę narodową i zasady używania narodowych symboli i hymnu.

- Czekałem na ten dzień na pewno sporo czasu, jestem dumny, że to się udało - mówił podczas spotkania piłkarz. Pytany o plany dotyczące gry w reprezentacji Polski stwierdził: - Jeszcze mamy sporo meczów w Jagiellonii. Muszę tutaj prezentować swoje umiejętności jak najlepiej i to, co się dzieje w Jagiellonii, dla mnie jest najważniejsze.

Taras Romanczuk jest drugim piłkarzem Jagiellonii Białystok, który otrzymał obywatelstwo polskie. Pierwszy był Brazylijczyk Thiago Cionek (2011).

facebook