Dodana: 16 lipiec 2017 17:41

Zmodyfikowana: 16 lipiec 2017 17:41

Jagiellonia Białystok wygrała w wyjazdowym starciu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 1:0

Trener Ireneusz Mamrot, mając w perspektywie rewanżowe starcie z FK Gabala, dokonał w wyjściowym składzie kilku korekt. Do pierwszej "jedenastki" wrócił Ziggy Gordon, a poza Szkotem sznase gry od pierwszej minuty otrzymali Łukasz Sekulski, Martin Pospisil, Damian Szymański oraz Dima Chomczenowski natomiast na ławce rezerwowych usiedli Cillian Sheridan, Arvydas Novikovas, Łukasz Burliga, a poza kadrą znalazł się Jacek Góralski.

Jedyną bramkę z rzutu akrnego zdobył Łukasz Sekulski.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy od początku chcieli narzucić swój styl Jagiellończykom. Już w 4. minucie Samuel Stefanik przejął piłkę po rykoszecie na 11. metrze i oddał strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Mariana Kelemena. Słowacki bramkarz popisał się gibkością i odbił futbolówkę. Po chwili ponownie zagotowało się w naszym polu karnym. Tym razem na dośrodkowanie zdecydował się Misak, ale piłkę sprzed nóg Śpiączki wybił Taras Romanczuk, a później "poprawił" Ivan Runje.

Jagiellonia do 30. minuty miała spore problemy z rozegraniem piłki w ofensywie. "Żółto-Czerwonym" brakowało pomysłu na rozmontowanie nieźle funkconującej defensywy gospodarzy. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Guilherme. Pozyskany z Niecieczy Brazylijczyk urwał się lewą stroną i płaskim podaniem szukał kolegów w polu karnym Termaliki. Ostatecznie z tej akcji mieliśmy rzut rożny. Po chwili wracający po siedmiu latach przerwy do Lotto Ekstraklasy Jan Mucha musiał się wysilić po uderzeniu Dmytro Chomczenowskiego.

Gospodarze próbowali odgryźć się w 42. minucie. Wtedy Patryk Misak łatwo wymanewrował przed naszym polem karnym Damiana Szymańskiego i szukał prostopadłym podaniem Kupczaka, jednak "Słoniki" nie zdołały wykończyć tej sytuacji strzałem.

Dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy futbolówkę w polu karnym gospodarzy przejął Martin Pospisil. Czech zdecydował się na zagranie wzdłuż linii bramkowej, jednak żaden z jego kolegów nie zdołał zamknąć tej akcji strzałem.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. 45 sekund po wznowieniu gry debiutujący w Lotto Ekstraklasie Kamil Słaby powalił szarżującego w polu karnym gospodarzy Fedora Cernycha. Sędziujący to spotkanie Krzysztof Jakubik wskazał na '11' metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Sekulski.

Stracony gol dodał animuszu gospodarzom, którzy chcieli szybko wyrównać. W 51. minucie Bartosz Śpiączka wyskoczył najwyżej do dośrodkowania Słabego i uderzył piłkę głową, natomiast futbolówka odbiła się od słupka i wylądowała w rękach Mariana Kelemena.

W 65. minucie Martin Pospisil przejął piłkę w środku pola i podał ją Fedorowi Cernychowi. Litwin zdecydował się na uderzenie zza linii 16 metrów, jednak piłka odbiła się tylko od słupka, a dobitka Łukasza Sekulskiego była bardzo niecelna.

W 78. minucie wprowadzony po przerwie Arvydas Novikovas popisał się brawurową akcją. Litewski skrzydłowy efektownym zwodem minął dwóch zawodników Bruk-Betu i podał piłkę Fedorowi Cernychowi. Jego rodak składał się do uderzenia, jednak w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem popisał się Maksimienko.

W końcówce spotkania gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak ani Śpiączka, ani Vladislavs Gutkovskis nie zdołali oddać czystego strzału, który mógłby zagrozić Marianowi Kelemenowi.

Jagiellonia Białystok wygrała ligową inaugurację z Bruk-Betem Termalicą i zgarnęła cenne trzy punkty.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
gol: Sekulski 47' (k.)

żółta kartka: Guilherme

Jagiellonia Białystok: 25. Marian Kelemen - 2. Ziggy Gordon, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 12. Guilherme - 23. Damian Szymański (60' 20. Dawid Szymonowicz), 6. Taras Romanczuk - 7. Dmytro Chomczenowski, 26. Martin Pospisil (70' 9. Arvydas Novikovas), 10. Fiodor Cernych - 44. Łukasz Sekulski (77' 18. Cillian Sheridan).

Rezerwowi: 96. Damian Węglarz, 8. Łukasz Burliga, 20. Dawid Szymonowicz, 13. Przemysław Mystkowski, 18. Cillian Sheridan, 9. Arvydas Novikovas, 35. Dawid Polkowski.

Trener: Ireneusz Mamrot.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 82. Jan Mucha - 8. Patryk Fryc, 25. Mateusz Kupczak, 77. Artem Putiwcew, 24. Kamil Słaby (60' 2. Vitalijs Maksimenko) - 11. Patrik Misak (78' 33. Krystian Peda), 28. Łukasz Piątek, 5. Vlastimir Jovanović, 16. Martin Miković - 10. Samuel Stefanik (78' 21. Vladislavs Gutkovskis) - 18. Bartosz Śpiączka.

Rezerwowi: 1. Krzysztof Baran - 2. Vitalijs Maksimenko, 14. Jakub Wróbel, 19. Dávid Guba, 21. Vladislavs Gutkovskis, 33. Krystian Peda.