Dodana: 20 maj 2018 20:21

Zmodyfikowana: 21 maj 2018 12:23

Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock. Dramatyczna końcówka meczu

Żółto-czerwoni pokonali rywali 2:1 w ostatnim meczu sezonu Lotto Ekstraklasy. Tym samym przypieczętowali tytuł wicemistrza Polski. Szanse na mistrzostwo naszej drużyny przekreślił wynik przerwanego meczu Lech Poznań - Legia Warszawa (0:2) . Mecz Lecha i Legii został przerwany po wtargnięciu na płytę boiska kiboli. Nie zostanie dziś dokończony, a zwycięstwo przypadnie Legii.

Aby zdobyć mistrzostwo Polski Jagiellonia musiała pokonać z Wisłą Płock. Kolejny warunek, to zwycięstwo Lecha Poznań na Legią Warszawa.
Legioniści prowadzili 2 do 0 z Lechią do momentu przerwania meczu. Burdę wywołali pseudokibice z Poznania.
Nerwy puściły również białostockim kibicom. Około 20 sekund przed ostanim gwizdkiem wbiegli na płyte boiska uznając, że to koniec meczu. Jednak sytuacja została szybko opanowana. W ciągu kilku minut blisko 2 tys. osób wróciło karnie na swoje miejsca. Sędzia nie zdycydował o przerwaniu meczu. Gdyby tak się stało zwycięstwo walkowerem mogłoby powędrować do drużyny z Płocka.

Gole dla Jagi strzelili Ivan Runje i Cillian Sheridan!