Dodana: 17 listopad 2017 23:55

Zmodyfikowana: 17 listopad 2017 23:55

Jagiellonia. Bez goli na otwarcie rundy rewanżowej

Po niezbyt ciekawym meczu 16. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 0:0. Przez większość spotkania zdecydowanie przeważali Żółto-Czerwoni, ale tego dnia brakowało im ostatniego podania i skuteczności.

Piłkarze Ireneusza Mamrota w piątkowy wieczór przy Słonecznej chcieli odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu i umocnić się na ligowym podium, na które wskoczyli dzięki wygranym nad Zagłębiem Lubin (3:1) i Wisłą Płock (2:1). W stosunku do meczu w Płocku w jedenastce Żółto-Czerwonych nastąpiła jedna zmiana – w miejsce Karola Świderskiego do podstawowego składu wskoczył Martin Pospisil. W kadrze meczowej w ogóle zabrakło kontuzjowanych Cilliana Sheridana i Piotra Tomasika.

Jagiellończycy dobrze weszli w to spotkanie i już w piątej minucie stworzyli sobie pierwszą niezłą sytuację, ale z 16 metrów niecelnie uderzał Arvydas Novikovas. Nieco ponad 10 minut później w pole karne wdarł się Łukasz Burliga, a jego dośrodkowanie ręką zablokował obrońca Termaliki, Artem Putiwcew. Sędzia Paweł Raczkowski nie zdecydował się na wskazanie na wapno, gdyż w tej sytuacji ręka zawodnika Słoni była ułożona w naturalnej pozycji.

Kolejna dobra akcja była autorstwa Fedora Cernycha, który  fantastycznie przedarł się lewym skrzydłem, pięknym zwodem oszukał obrońcę gości, ale żaden z kolegów nie zamknął jego podania wzdłuż bramki przyjezdnych.  Chwilę po tym, bliski szczęścia był Ivan Runje, ale po rzucie rożnym jego strzał głową był minimalnie niecelny.

W 37. minucie spotkania po zgraniu Łukasza Burligi niedokładnie z 16 metrów uderzał Fedor Cernych, a niedługo później jego dobre podanie w kontrataku zmarnował Arvydas Novikovas, który nie upilnował linii spalonego. Goście w pierwszej połowie tylko raz zagrozili bramce Mariana Kelemena, ale uderzenie z dystansu Jakuba Mrozika było niecelne. W ostatnich sekundach pierwszych 45 minut w dobrej sytuacji znalazł się Martin Pospisil, ale z 16 metrów trafił tylko w słupek. W pierwszej części gry Żółto-Czerwoni zdecydowanie przeważali i nie dopuszczali gości do sytuacji strzeleckich. Brakowało im jedynie skutecznego wykończenia akcji.

Druga połowa nie była szczególnie emocjonująca. Dopiero w 55. minucie Jagiellonia zagościła na dłużej pod bramką Bruk-Betu, jednak najpierw kiepsko dośrodkowywał Arvydas Novikovas, a później Fedor Cernych nie zdołał opanować piłki w polu karnym. Cztery minuty później bardzo niecelnie za pola karnego uderzał Arvydas Novikovas.

W 65. minucie bardzo dobrą akcją z Guilherme popisał się Przemek Frankowski, który później zagrywał wszerz pola karnego na piąty metr do Fedora Cernycha, jednak od Litwina minimalnie szybszy był obrońca gości. 10 minut po tym Piotrek Wlazło próbował zaskoczyć golkipera przyjezdnych strzałem z dystansu, jednak jego uderzenie było minimalnie niecelne.

Na dziesięć minut przed końcem bliski zdobycia bramki dla Bruk-Betu Termaliki był Bartosz Śpiączka, ale jego uderzenie głową na szczęście przeleciało obok bramki strzeżonej przez Mariana Kelemena. W końcówce goście byli groźniejsi od Żółto-Czerwonych. Na trzy minuty przed końcem spotkania w znakomitej sytuacji znalazł się Krystian Peda, ale z 16 metrów uderzył bardzo niecelnie. Z kolei w ostatniej akcji meczu goście zdołali nawet wpakować piłkę do naszej bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego i po chwili zakończył  mecz.

Jagiellonia zremisowała bezbramkowo z Bruk-Betem Termalicą i jej pozostanie na ligowym podium będzie zależało od wyników meczów Wisły Kraków, Korony Kielce oraz Lecha Poznań w tej kolejce. Za tydzień Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.