Dodana: 22 maj 2018 13:59

Zmodyfikowana: 22 maj 2018 13:59

III Bieg z butelką mleka. Trwają zapisy na charytatywny w Piątnicy

10 czerwca o godz. 10:30, w malowniczo położonej miejscowości Piątnica, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „III Bieg z butelką mleka”. To idealna okazja, by zarówno zdrowo i aktywnie spędzić wolny czas, jak i wesprzeć potrzebujących.

Ilustracja do artykułu Bieg_z_butelką_mleka_Piątnica_PLAKATglowne.jpg

Wszystkie opłaty wpisowe zostaną w całości przekazane na wybrane przez uczestników cele charytatywne. Zapisy do udziału w biegu potrwają do 4 czerwca: https://elektronicznezapisy.pl/event/2163/signup.html

Wydarzenie to już 3. edycja jedynego w kraju biegu z butelką mleka od OSM Piątnica. Jak miało to miejsce w latach ubiegłych, tak i tym razem, organizatorzy przygotowali dla entuzjastów biegania aż trzy dystanse: bieg główny – 21km (atest PZLA) oraz krótsze – 10km i 5km. Dzięki temu zarówno wytrawni biegacze, jak i adepci, próbujący dopiero swoich sił w tej dyscyplinie, będą mogli sprawdzić swoje możliwości.
A wszystko to w otoczeniu zapierającej dech w piersiach przyrody - trasa półmaratonu została wytyczona ulicami Piątnicy oraz poprzez tereny przyległe - drogami o nawierzchni asfaltowej. Udział w wydarzeniu stanowi więc nie tylko element sportowej rywalizacji, ale też pozwoli podziwiać uroki natury i najpiękniejsze zakątki regionu. Bieg rozpocznie się w okolicy siedziby OSM Piątnica, przy ul. Polnej 1. Na mecie na wszystkich biegaczy czekać będzie symboliczna nagroda – okolicznościowy medal. Laureaci trzech pierwszych miejsc w biegu głównym (w każdej z 11. kategorii wiekowych) otrzymają natomiast pamiątkowy puchary oraz nagrody finansowe. Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w biegu niech będzie to, iż dla 300 pierwszych opłaconych zgłoszeń przewidziane są wysokiej jakości torby sportowe polskiej marki 4F. 

Podobnie jak przy dwóch poprzednich edycjach biegu organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Sportu dla Wszystkich „Biegamy dla Zdrowia”, a głównym sponsorem Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Piątnica.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu:

http://piatnicapolmaraton.pl/

facebook