Dodana: 13 maj 2018 11:41

Zmodyfikowana: 13 maj 2018 11:41

Hillary Kiptum Maiyo z rekordem trasy zwycięzcą 6. PKO Białystok Półmaratonu

Zwycięzcą 6. PKO Białystok Półmaratonu został Hillary Kiptum Maiyo (Kenia), który dystans 21 km i 97,5 m pokonał w 01:05:02 ustanawiając tym samym nowy rekord białostockiego półmaratonu. Na podium stanęli także: Nelson Kipkogei (Kenia) z czasem 01:06:41 oraz Joseph Mutwanthei, który pokonał trasę półmaratonu z czasem 01:07:09.

Pierwszym Polakiem na mecie był Emil Dobrowolski, który pokonał trasę 6. PKO Białystok Półmaratonu z czasem 01:08:18.

Wśród kobiet jako pierwsza na mecie z czasem 01:16:50 zameldowała się Zita Kácser (Węgry). Tuż za nią na drugiej pozycji uplasowała się Anna Gosk pokonując półmaratoński dystans w 01:20:09. Ostatnie miejsce na podium 6. PKO Białystok Półmaratonu wśród kobiet należy do Tetyany Vernygor (Ukraina), która białostocki półmaraton ukończyła w czasie 01:21:58.

Drugi bieg dzisiejszego poranka - bieg towarzyszący City Run 5km wygrał Damian Roszko, który dystans trasy pokonał w czasie 00:14:44. Na podium stanęli także: Kamil Jarzębski z czasem 00:14:50 oraz Florian Pyszek, który pokonał trasę w czasie 00:15:18. Wśród kobiet na tym dystansie najlepsza okazała się Katarzyna Rutkowska z czasem 00:17:01, która wyprzedziła Izabelę Parczyńską (00:18:00) oraz trzecią Paulę Kopciewską (00:18:03)