Dodana: 6 wrzesień 2018 10:21

Zmodyfikowana: 6 wrzesień 2018 10:21

Hajnówka gospodarzem finału Pucharów Polski Nordic Walking 2018

W najbliższą sobotę (08.09) odbędzie się ostatnia impreza, zamykająca tegoroczne Puchary Polski Nordic Walking. Tak jak w roku ubiegłym miłośnicy nordic walking z całej Polski przybędą do Hajnówki samego serca Puszczy Białowieskiej. Gośćmi specjalnymi finału będą ambasadorzy Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku - Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Para ta od lat uprawia wspólnie nordic walking.

Ilustracja do artykułu nordic-walking-1814784_960_720.jpg

Puchary Polski Nordic Walking to cykl imprez, które odbywają się na terenie całego kraju w sezonie wiosenno-letnim. Ostatni tegoroczny przystanek na mapie nordicowej rywalizacji będzie miał miejsce w urokliwej Hajnówce. Już w najbliższą sobotę tj. 8 września odbędzie się tu długo oczekiwany finał Pucharów Polski Nordic Walking 2018. Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie jak w roku 2017 właśnie tu padnie rekord frekwencji na zawodach.

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku wraz z Polską Federacją Nordic Walking od trzech lat organizują pucharowe zmagania i tym samym motywują Polaków do zmiany trybu życia na bardziej aktywny. W tegorocznej edycji do rozgrywek przystapiło już prawie 4 tys. osób.

Cykl Pucharów Nordic Walking to imprezy zarówno dla wprawionych młośników tej dyscypliny, jak i dla amatorów. Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie bądź drużynowo, w grupach z podziałem na wiek oraz płeć. Do wyboru są trzy dystanse: 5 km, 10 km i 21 km. Z myślą o najmłodszych, przygotowano specjalną trasę liczącą 400 m - Mini Nordic Walking.

- Każda kolejna edycja cyklu Pucharów Polski cieszy się większą popularnością zarówno wśród zawodników, jak i amatorów, którzy są po prostu miłośnikami zdrowego stylu życia - mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. - Zaprszamy wszystkich do Hajnówki na finał zawodów, podczas których pomaszerują z nami ambasadorzy naszej akcji: Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Dla wszystkich chcących spróbować swoich sił w nordic walking, a także widzów i kibiców, przygotowano liczne atrakcje. Jedną z nich jest przejażdżka Kolejką Wąskotorową po malowniczej Puszczy Białowieskiej. Sobotnia impreza to doskonała okazja do zakończenia sezonu wakacyjnego z werwą - dodaje.

Finałowa trasa w Hajnówce przebiega w całości miękką nawierzchnią, przez aleje i dukty leśne. Miejscem startu i mety zmagań jest przystanek kolejki leśnej na terenie  Nadleśnictwa Hajnówka. Na trasie znajdują się punkty regeneracyjne dla uczestników, zaopatrzone w wodę i napoje izotoniczne. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, a po zmaganiach posiłek na zregenerowanie sił. Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział w co najmniej jednej z siedmiu rywalizacji, zostaną uwzględnieni w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski.

- 8 września poznamy zwycięzców Pucharów Polski Nordic Walking 2018. Dorobek punktowy uczestników jest sumą ze wszystkich zawodów, w których dana osoba uczestniczyła i została sklasyfikowana - mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. - Wygrywają te osoby, które uzyskają najwięcej punktów. Maksymalna liczba to 780 pkt. Jesteśmy przekonani, że również w tym roku rywalizacja będzie bardzo zacięta. Przewidujemy, że podczas finału w Hajnówce padnie rekord frekwencji - dodaje.

Internetowa rejestracja trwa do 5 września, lecz ci, którzy nie zdążą w tym terminie, mogą zapisać się także w biurze zawodów w dniu imprezy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00. Zadaniem uczestników jest pokonanie wybranego przez siebie dystansu nie przekraczając regulaminowego czasu. Oceniać technikę marszu będą sędziowie z Polskiej Federacji Nordic Walking.


Harmonogram:

 • 8:00 - 9:30 Biuro zawodów 21 km
 • 8:00 - 10:30 Biuro zawodów 10 km
 • 8:00 - 11:15 Biuro zawodów 5 km
 • 10:00 - start 21 km
 • 11:00 - start 10 km
 • 11:15 - Otwarcie imprezy
 • 11:20 - Rozgrzewka i pokaz techniki dla 5 km
 • 11:40 - start 5 km
 • 12.40 - Mini Nordic Walking
 • 12:50 -14:00 - pokazy i występy artystyczne
 • 14:00 - dekoracje
 • 18.00 - impreza taneczna na świeżym powietrzu
facebook