Dodana: 24 kwiecień 2018 08:32

Zmodyfikowana: 24 kwiecień 2018 08:32

Finał FC Bayern Youth Cup

Drużyna „AP Jagiellonia Białystok 2002” okazała się najlepsza w niedzielnym turnieju FC Bayern Youth Cup Białystok 2018. W największej tego typu imprezie piłkarskiej w regionie zaprezentowało się szesnaście zespołów. Dziesięciu najlepszych piłkarzy z Białegostoku pojedzie na obóz szkoleniowy do Monachium.

Ilustracja do artykułu FC Bayern Youth Cup (10).jpg

Młodzieżowy Puchar Bayernu Monachium to turniej dla chłopców urodzonych miedzy 1 stycznia 2002 a 31 grudnia 2003 r. Finał pierwszej polskiej edycji tego wydarzenia odbył się 22 kwietnia na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Zwyciężyła drużyna „AP Jagiellonia Białystok 2002”, która w rzutach karnych pokonała zespół „MOSP 1”. 

W rywalizacji na białostockim stadionie wzięło udział 160 nastolatków. Grze młodych piłkarzy przypatrywała się jedna z legend drużyny z Monachium, mistrz świata z 1990 r. z reprezentacją Niemiec, Klaus Augenthaler. Dziesięciu najlepszych zawodników zostało wytypowanych do udziału w obozie szkoleniowym pod okiem trenerów FC Bayern. Wezmą oni także udział, jako reprezentacja Polski, w finałach światowych na Allianz Arena. Są to: Szymon Jarosz (Jagiellonia), Bartosz Jurczak (Jagiellonia), Adrian Duchnowski (Talent), Dominik Wasiak (Jagiellonia), Aleksander Zakrzewski (MOSP), Stanisław Łupiński (Jagiellonia II), Kamil Truchel (Piast), Jakub Kozłowski (Jagiellonia II), Xavier Dziekoński (MOSP) i Mateusz Antonowicz (Talent).

– Cieszę się, że Białystok był gospodarzem tak prestiżowego sportowego wydarzenia. Dzięki temu mogliśmy promować nasze miasto, Stadion Miejski, a młodzi piłkarze zyskali szansę na międzynarodową karierę. Będziemy teraz kibicować zdolnym białostoczanom i trzymać kciuki za ich sukces – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W pikniku organizowanym przy okazji turnieju i imprezach towarzyszących wzięło udział ok. 7 tys. osób, które mogły m.in. podziwiać pamiątki klubu ze stolicy Bawarii, który już za kilka dni będzie walczył o finał Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

The FC Bayern Youth Cup to cykliczna impreza, która od 2012 r. odbywa się – w różnych krajach świata – pod patronatem jednego z najbardziej znanych klubów piłkarskich. W 2017 roku turnieje w ramach cyklu miały miejsce w Niemczech, Austrii, USA, Chinach, Indiach i Singapurze. W Polsce na jej organizatora wybrano Białystok.

za: UM Białystok

facebook