Dodana: 10 wrzesień 2018 08:36

Zmodyfikowana: 10 wrzesień 2018 08:36

Dzień Sportu na Orliku

W niedzielę, 9 września o godzinie 11:00 na 500 obiektach sportowych w całej Polsce odbył się PGE Dzień Sportu na Orliku. Także i obiekt „Moje Boisko Orlik 2012” przy ul. Bernatowicza 4 w Białymstoku włączył się w udział w tym wyjątkowym dniu, zapraszając przedszkolaków. Animator sportu – Wojciech Klimaszewski serdecznie powitał wszystkich zebranych, uznając Dzień Sportu za otwarty.

Ilustracja do artykułu dzień sportu orlik (21).jpg

Dzieci w formie zabawy ćwiczyły sprawność ogólną, szybkość, dokładność, koordynację wzrokowo – ruchową, a także uczyły się zdrowej rywalizacji, przestrzegania zasad fair–play oraz radzenia sobie z porażkami. Wszystkie te umiejętności kształtowane były w formie atrakcyjnej dla dzieci zabawy.

Dokonując ogólnej oceny małych sportowców brano pod uwagę nie tylko ich szybkość i zwinność, ale także dokładność wykonywania zadań oraz ducha walki. Na zakończenie odbył się mecz piłkarski rodziców wraz ze swoimi pociechami, w którym młodzi adepci sportu zaprezentowali swoje umiejętności.

Ta wyjątkowa ogólnopolska akcja miała na celu zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zaplanowano mnóstwo sportowych atrakcji dla najmłodszych. Animator zaktywizował także rodziców, by to oni stanowili dobry przykład dla swoich dzieci i włączyli się do wspólnej zabawy. 

Pamiątkowe medale dla wszystkich zawodników ufundował dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, Jerzy Łuba. Dzięki Ministrowi Sportu i Turystyki oraz sponsorowi strategicznemu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.  przedszkolaki dostały także piłki i bidony. Organizatorem Dnia Sportu na Orliku był animator obiektu sportowo – rekreacyjnego „Moje Boisko –Orlik 2012„ Wojciech Klimaszewski. 

facebook