Dodana: 12 kwiecień 2018 09:25

Zmodyfikowana: 12 kwiecień 2018 09:25

Dojlidy otwierają wypożyczalnię sprzętu wodnego

Będzie można pływać kajakami, łodziami, żaglówkami, rowerami wodnymi i deskami windsurfingowymi. Do tego nowe atrakcje dla dzieci i sporo ciekawych imprez. Dojlidy są już gotowe na wiosnę i lato 2018. Do końca maja wstęp na plażę miejską jest bezpłatny.

Ilustracja do artykułu wypożyczalnia sprzętu dojlidy (2)m.jpg

Po grubej tafli lodu na zalewie dojlidzkim zostało już tylko wspomnienie. Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest już gotowy na sezon wiosenno-letni. Już w sobotę, 14 kwietnia otwieramy wypożyczalnię sprzętu pływającego. Do dyspozycji klientów będą: dwu- i czteroosobowe rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe i smocze łodzie na 10  wioślarzy. Wypożyczalnia będzie czynna codziennie w godz. 9.00-18.00. Sprzęt można wypożyczać do godz. 17.00. Ceny na wynajem sprzętu nie zmieniły się. Pełny cennik i wszystkie informacje o obiekcie są dostępne na stronie. Wypożyczalnia sprzętu pływającego działać będzie aż do 15 października. 

Obecnie na terenie ośrodka można korzystać z placów zabaw dla dzieci, siłowni na świeżym powietrzu, ścieżek spacerowych oraz dodatkowo płatnych miejsc na grilla i ognisko. Przez cały czas na Dojlidach dostępne są kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, również z siedziskami dla najmłodszych.

- W ciągu miesiąca zostaną zamontowane dwa nowe, drewniane place zabaw. Będzie też urządzenie dmuchane dla urozmaicenia czasu wolnego dzieciom wypoczywającym na naszej plaży – zapowiada Tomasz Budzyński, kierownik OSW „Dojlidy”.

Do końca maja wstęp na plażę miejską jest bezpłatny.

Dojlidy to miejsce chętnie odwiedzanie nie tylko przez mieszkańców Białegostoku. To miejsce idealne na aktywny wypoczynek dla całych rodzin. W sezonie wiosenno-letnim BOSiR planuje tu następujące wydarzenia:

  • 13 maja: Majówka na plaży miejskiej
  •  w maju: Dzień Dziecka na plaży miejskiej
  • 24 czerwca: Bezpieczne wakacje na plaży miejskiej
  • w lipcu i sierpniu: Letnia Grand Prix
  • 7-8 lipca: Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Piłce Nożnej Plażowej w ramach Letniej Grand Prix 2018
  • 21-22 lipca: Mistrzostwa  Wschodniej Polski w Piłce Nożnej Plażowej
  • 27-29 lipca Plaża Open – Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej
  • w sierpniu: Mistrzostwa Białegostoku w Siatkówce Plażowej
  • 19 sierpnia: finał cyklu Elemental Triathlon Series

Poprzedni sezon letni na plaży miejskiej należy zaliczyć do udanych. Od 1 czerwca do 31 sierpnia 2017 roku Dojlidy odwiedziło 77 077 osób. Najwyższą frekwencję w 2017 roku odnotowano  w okresie od 19 lipca do 19 sierpnia – 50 445 osób, co stanowi 65% wszystkich wejść w trakcie poprzedniego sezonu. Rekordowym dniem pod względem frekwencji w ubiegłym roku był 1 sierpnia. Wówczas na Dojlidach było 4 458 osób.

Na polu kampingowym podczas ubiegłorocznych wakacji odnotowaliśmy 628 noclegów. Gościliśmy turystów z Polski, Niemiec, Finlandii, Holandii, Estonii, Austrii, Hiszpanii, Francji, Belgii, Szwajcarii, Rosji, Czech, Łotwy, a nawet z Kanady.

Tradycyjnie w wypożyczalni sprzętu pływającego największym zainteresowaniem cieszyły się rowery wodne i kajaki. W minione wakacje odnotowaliśmy 3 048 wypożyczeń tych pierwszych i 908 wypożyczeń tych drugich.fot. Tomasz Budzyński/BOSiR

facebook