Dodana: 9 wrzesień 2018 15:29

Zmodyfikowana: 9 wrzesień 2018 15:29

Dojlidy Białystok wygrały przed własną publicznością 3:0 z Palmiarnią Zielona Góra

Dzięki temu zwycięstwu białostocki zespół jest jedyną drużyną Lotto Superligi z kompletem punktów. Dojlidy w tabeli o dwa oczka wyprzedza co prawda Dekorglass, ale osiem oczek zespół z Działdowa wywalczył w trzech spotkaniach, a białostocczanie zagrali dotąd dwa.

- Spokojnie, to dopiero początek sezonu i przed nami jeszcze wiele trudnych spotkań. Ale cieszę się, że na starcie wygraliśmy dwa spotkania za komplet punktów, bo to da nam duży komfort - mówi Wandżi, grający trener naszej drużyny.
Palmiarnia przyjechała do Białegostoku bardzo młodym składem i nie miała wielkich szans na sukces, ale żaden z naszych tenisistów nie zlekceważył rywala, wszyscy podeszli profesjonalnie do meczu, stąd bezproblemowa wygrana.
Zażarta walka była tylko w pojedynku osiemnastolatków, w którym Przemek Walaszek pokonał 3:1 Łukasza Wachowiaka. Nasz reprezentant zaczął trochę spięty i grał pasywnie, co wykorzystał jego rywal, wygrywając pierwszego seta 11:7. Potem Przemek zaczął być sobą, przejął inicjatywę, atakował, nękał przeciwnika trudnym serwisem i zdobywał punkt za punktem. Wygrał dwie kolejne partie, a w czwartej prowadził 10:6.
- I stracił koncentrację. Zaczął liczyć na szczęście lub błąd przeciwnika. I to się zemściło. Na szczęście w najważniejszych momentach Przemek pozbierał się i wygrał 13:11 - mówi Wandżi.
W ten sposób mecz się skończył, bo wcześniej nasz grający trener rozgromił Kamila Nalepę, a Yongyin Li tylko w drugim secie miał problemy z Jakubem Jankowskim, ale ostatecznie zwyciężył 3:0.
W rozgrywkach Lotto Superligi nastąpi teraz przerwa. Kolejne spotkanie Dojlidy rozegrają na wyjeździe 30 września - z Unią AS AWFiS Gdańsk.