Dodana: 23 październik 2017 09:09

Zmodyfikowana: 23 październik 2017 09:09

Dobry występ suwalskich zawodników na MP Karate Kyokushin

W sobotę (21 października) w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W sumie na podwójnych mistrzostwach wystartowało 246 zawodników z 58 klubów. Suwalski Klub Karate wystawił do startu dwóch zawodników w konkurencji kata seniorów – Michała Karpowicza i Damiana Biłbaka.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych wystartowali - Kacper Sawicki i Piotr Barwicki. Suwalska ekipa wróciła z jednym brązowym medalem. Michał Karpowicz zdobył III miejsce w kata seniorów. Drugi zawodnik startujący w kata, Damian Biłbak zajął 5. miejsce. Jest to dobry start tych zawodników. Medal Michała jest jego pierwszym medalem w przedziale wiekowym seniora.

Juniorom młodszym (14-15 lat) nie powiodło się tak dobrze. Obaj wrócili bez medali. Piotr Barwicki w kategorii do 50 kg przegrał swój pierwszy pojedynek po wyrównanej walce i wskazaniu sędziów 3 do 2. Kacper wygrał swoją pierwszą walkę po dogrywce przez wskazanie sędziów i zakwalifikował się do ćwierćfinałów. Pierwsza walka kosztowała Kacpra zbyt dużo energii i w drugiej walce nie poradził sobie z silniejszy fizycznie przeciwnikiem. Ostatecznie zajął miejsce 7-8 w kategorii +65 kg.

Mimo zakończenia startu w Mistrzostwach Polski, zawodnicy nie mogą odpocząć. Wszyscy czterej za trzy tygodnie (11 listopada) wystartują w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców i Kadetów. Dołączy jeszcze do nich jeszcze troje zawodników: Daniel Biłbak- młodzieżowiec, Aleksandra Rybacka- Kadetka i Aleksander Konikowski - kadet. Cała siódemka ciężko trenuje i ma przed sobą jeszcze trzy tygodnie pracy. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze i kontuzje będą omijały zawodników, to jest szansa że  powalczą o kilka medali Mistrzostw Europy.

Wyjazd został dofinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach i przez sponsora klubowego Reso Europa Service.