Dodana: 10 listopad 2017 09:50

Zmodyfikowana: 10 listopad 2017 09:50

Bieg Niepodległości w Choroszczy

Burmistrz Choroszczy wraz z Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają do udziału w tegorocznym Biegu Niepodległości, który odbędzie się w niedzielę, 12 listopada.

Ilustracja do artykułu Zdjęcie Bieg Niepodległości 2016.jpg

Start i meta będą umiejscowione przy terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”, a trasa biegu głównego będzie biegła ulicami Branickiego, Ogrodową, Dominikańską, Piaskową i Branickiego przy wyłączonym bądź ograniczonym ruchu samochodowym. Trasa więc będzie identyczna jak przed rokiem, z tą różnicą, że kierunek biegu będzie odwrotny. Jedna pęta wynosi 4,25 km, a zawodnicy będą mieli do pokonania dwa okrążenia – więc łączna długość trasy wynosi 8,5 km.

Wpisowe dla biegu głównego wynosi 20 zł od osoby (30 zł w dniu biegu), a na każdego uczestnika bez względu na wynik sportowy będzie czekał pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy. Oprócz tego najlepsi w kategorii damskiej i męskiej (ogólnej, a także „gminnej”) otrzymają statuetki i nagrody ufundowane przez Burmistrza Choroszczy i od sponsorów. Jako, że w tym roku będziemy mieli 99. rocznicę odzyskania niepodległości, to zawodnik, który ukończy bieg na 99. miejscu otrzyma także upominek. 

Sponsorami Biegu Niepodległości są: Podlaskie Zrzeszenie LZS z siedzibą w Białymstoku, Bank Spółdzielczy w Białymstoku, oddział w Choroszczy, klub PowerSquash Białystok, Opmar Marek Borowoski i firma Milatrans.

Po zakończeniu biegu na wszystkich będzie czekała ciepła herbata i gorąca grochówka.

Zapisy

Szczegóły

Strona wydarzenia na portalu Facebook

facebook