Dodana: 14 listopad 2017 08:16

Zmodyfikowana: 14 listopad 2017 08:16

Białystok. XII Rajd Niepodległości

W piątek (10 listopada br.) na terenie osiedla i lasu Bacieczki w Białymstoku odbył się rajd, mający na celu uczczenie 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Na starcie stawiła się młodzież z terenu województwa. Młodzi ludzie reprezentowali m.in. Białystok, Mońki i Księżyno. Nad całością rajdu czuwali nauczyciele Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku: ks. Aleksander Dobroński oraz Piotr Jelski.

Ilustracja do artykułu IMG_6352.JPG

W trakcie rajdu ok. 100 młodych ludzi poznawało historię Polski i regionu, wykazywało się znajomością zasad pierwszej pomocy oraz wykonywało punkty sprawnościowe. Konkurencje sportowe przyniosły zaciętą rywalizację i stanowiły ciekawe uzupełnienie rajdu.

 Podsumowaniem zmagań było spotkanie przy gorącym posiłku. Na zakończenie  apelu odmówiono modlitwę w intencji poległych za Ojczyznę, a każdy patrol otrzymał pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. W tym roku puchar dla najlepszego zespołu trafił do młodzieży z Zespołu Szkół Mechanicznych im. św. Józefa. Wyróżniono również patrol z Zespołu Szkół w Księżynie.

Honorowy patronat nad kolejną edycją Rajdu Nierpodległości objął wojewoda podlaski, a nagrody ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Organizatorem było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Harcerskich „Otwórzmy Bramy” oraz parafia św. Faustyny Kowalskiej w Białymstoku.

(alf)

facebook