Dodana: 9 sierpień 2017 08:12

Zmodyfikowana: 9 sierpień 2017 08:12

Białystok. Nowe siłownie na świeżym powietrzu

W Białymstoku powstaną kolejne siłownie plenerowe. Jedna na Dziesięcinach, druga – w parku Planty. Będzie to realizacja zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego 2017. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji i wybudowanie dwóch nowych miejsc do sportowej aktywności dla białostoczan. Oferty można składać do 21 sierpnia.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Jedna z siłowni powstanie przy ul. Jarzębinowej. Zostanie wyposażona w urządzenia do ćwiczeń, monitoring. Zyska ogrodzenie i oświetlenie. Całość powinna być gotowa do końca listopada 2017 r. Będzie to realizacja projektu osiedlowego „Siłownia „Pod chmurką” – ogólnodostępny skwer rekreacyjny”, który otrzymał ok. 750 głosów.

Nowa siłownia plenerowa powstanie także w parku Planty, obok placu zabaw dla dzieci. Urządzenia, np. orbitrek, motyl narciarz, umożliwią wykonywanie ćwiczeń osobom w różnym wieku. Obok ustawione zostaną nowe ławki i kosze na śmieci. Na tej projekt zagłosowało ponad 850 osób. Inwestycja powinna być gotowa w I połowie grudnia 2017 r.

– W Białymstoku przybywa terenów rekreacyjnych i sportowych. Systematycznie realizowane są kolejne miejskie inwestycje, powstają m.in. nowe siłownie zewnętrzne czy boiska wielofuncyjne – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Mapa terenów rekreacyjnych wybudowanych przez Miasto w ostatnich latach

za: UM Białystok

facebook