Dodana: 17 kwiecień 2018 08:25

Zmodyfikowana: 17 kwiecień 2018 08:26

Białystok. Turniej eliminacyjny – FC Bayern Youth Cup

W tym roku odbędzie się pierwsza polska edycja Młodzieżowego Pucharu Bayernu Monachium. Krajowy finał tej imprezy będzie miał miejsce 22 kwietnia w Białymstoku. Turniej eliminacyjny zaplanowano na 17 kwietnia.

Ilustracja do artykułu FC Bayern Youth Cup.jpg

Młodzieżowy Puchar Bayernu Monachium to turniej dla chłopców urodzonych między 1 stycznia 2002 a 31 grudnia 2003 r. Zostanie w nim wyłonionych 10 najlepszych graczy, którzy wezmą udział w finałach światowych na Allianz Arena. Krajowy finał tej imprezy odbędzie się 22 kwietnia w Białymstoku.

Pierwszą polską edycję FC BAYERN YOUTH CUP 2018 ogłoszono 20 marca w Białymstoku i wówczas wystartowały nabory do turnieju. Do 10 kwietnia zgłaszać się mogły młodzieżowe kluby sportowe, szkolne drużyny, zawodnicy indywidualni. Nagroda budzi ogromne zainteresowanie – to pięciodniowy obóz szkoleniowy w Monachium. Polskę będzie reprezentować na nim 10-osobowa drużyna.

Młodzieżowy turniej eliminacyjny piłki nożnej zostanie rozegrany we wtorek, 17 kwietnia, na boisku bocznym Stadionu Miejskiego przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku.

Planowany program:

  • 8.30 - odprawa opiekunów w dniu zawodów, losowanie grup,
  • 8.45 - oficjalne otwarcie turnieju,
  • 9:00 - rozpoczęcie pierwszych meczów,
  • 14.00 - planowane zakończenie.

W turnieju eliminacyjnym biorą udział zawodnicy - uczniowie, posiadający „status amatora” - niezrzeszeni w klubach i nieuczestniczący w rozgrywkach piłki nożnej, organizowanych przez Podlaski Związek Piłki Nożnej lub Polski Związek Piłki Nożnej, urodzeni w 2002 lub 2003 roku.

Natomiast 22 kwietnia, podczas finału imprezy w Białymstoku, w godz. 10.00-18.00 odbędzie się wielki piknik rodzinny, podczas którego dzieci i ich rodzice spotkają się z Klausem Augenthalerem, przybiją piątkę z Bernim – maskotką Bayern Monachium, pokonają tor przeszkód, sprawdzą wydolność swojego organizmu. Organizatorzy zaplanowali również okolicznościową wystawę pamiątek związanych z niemieckim klubem. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie wolny.

Pierwszą edycję FC BAYERN YOUTH CUP zorganizowano w 2012 roku. Do tej pory w wydarzeniu brało udział 7 krajów. W tym roku dołączyła do nich Polska. Nad wyłonieniem talentów czuwa reprezentant FC Bayern, od którego zależy końcowy skład zwycięskiej grupy.

– Jest to ogromna szansa na promocję naszego miasta i stadionu miejskiego – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Dzięki temu wydarzeniu nasza młodzież będzie miała okazję, by zawalczyć o międzynarodową karierę sportową.

Cel wydarzenia jest prosty – Polacy chcą wysłać silną drużynę do finału FC BAYERN YOUTH CUP 2018. Ci, którzy pojadą do Monachium, wezmą udział w profesjonalnym szkoleniu pod okiem najlepszych trenerów.

za: UM Białystok

facebook