Dodana: 11 wrzesień 2018 08:07

Zmodyfikowana: 11 wrzesień 2018 08:07

Białostocki "Mechaniak" będzie miał nową salę gimnastyczną

Miasto Białystok realizuje kolejną inwestycję w jednej z miejskich placówek oświatowych. W Zespole Szkół Mechanicznych zostanie wybudowana sala gimnastyczna. Przetarg na budowę obiektu właśnie został ogłoszony.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Sala gimnastyczna, którą Miasto zamierza wybudować w technikum przy ul. Broniewskiego 14, zapewni uczniom komfortowe warunki do aktywności fizycznej w ramach lekcji w-f i zajęć dodatkowych. Wyposażenie sali pozwoli m.in. na grę w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Znajdą się tam również trybuny na ok. 280 miejsc, tablica wyników, podest sędziowski, piłkochwyty. Sala będzie miała nagłośnienie. Budynek (połączony ze szkołą łącznikiem) zostanie także wyposażony w sanitariaty i szatnie. Młodzież będzie też miała do dyspozycji salę fitness. Wykonawca zagospodaruje teren i postawi ogrodzenie. Odbędzie się również rozbiórka starych warsztatów i garażu oraz innych elementów kolidujących z inwestycją.

 Nowe obiekty sportowe w placówkach oświatowych, takie jak sala gimnastyczna w technikum mechanicznym, są bardzo potrzebne – zapewnia zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Dzięki nim uczniowie mają lepsze warunki do aktywności sportowej i utrzymywania dobrej kondycji.

Oferty do przetargu na budowę sali gimnastycznej w Zespole Szkół Mechanicznych można składać do 18 września 2018 roku w sekretariacie Departamentu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Składowej 11. Miasto oszacowało koszt tej inwestycji na ponad 8,4 mln zł. Na budowę sali gimnastycznej wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

za: UM Białystok

facebook