Dodana: 16 listopad 2014 15:46

Zmodyfikowana: 16 listopad 2014 15:46

Srebro dla karateków z Suwałk

Zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli srebrny medal w kategorii drużynowej na XXV Mistrzostwach Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin.

Także indywidualnie każdy z zawodników suwalskiego klubu wrócił z medalem. Sebastian Biłbak został Mistrzem  Polski w kategorii do 75 kg, wygrał 4 walki w tym walkę finałową przed czasem. Aleksandra Czerwiecka wygrała dwie walki i zajęła II miejsce. Wojciech Żytkiewicz i Karol Zubrzycki, wygrali po dwie walki i zajęli 3 miejsca w kategorii do 70 kg.

Zawodnicy z Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin mają już na swoim koncie wiele sukcesów. Na Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyli 8 medali w kategorii indywidualnej i zajęli I miejsce   drużynowo. Z Mistrzostw Europy przywieźli 3 medale.  W tym roku młodych zawodników czeka  jeszcze start w Turnieju Wielkich Jezior Mazurskich i Puchar Polski Młodzików Juniorów i Seniorów.

XXV Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin  odbyły się 15 listopada we Włocławku. Udział w nich wzięło 110 zawodników z 50 klubów działających w całej Polsce. Pierwsze miejsce drużynowo zajęła Łomża, a trzecie Tarnowskie Góry. Suwalczanie  zajęli II miejsce ex aequo  z Lidzbarkiem Warmińskim i Leżajskiem.