Dodana: 29 październik 2014 14:11

Zmodyfikowana: 29 październik 2014 14:11

Medale białostoczan w Mistrzostwach Polski w Karate WKF

14 medali zdobyli zawodnicy Kaisho Karate Klub z Białegostoku w rozgrywanych w miniony weekend Mistrzostwach Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Karate WKF.

W zawodach w Legnicy rywalizowało 306 zawodników z 48 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Zdobycie 4 złotych, 3 srebrnych i 7 brązowych medali przełożyło się na zajęcie przez Kaisho drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw.

Pierwszy złoty medal dla Kaisho wywalczyła drużyna kata juniorów młodszych w składzie: Dominik Słyszewski, Dawid Nguyen Tat i Grzegorz Szydłowski.

Tytuł Mistrzyni Polski w najsilniej obsadzonej konkurencji - kumite juniorek młodszych +54kg wywalczyła Karolina Klepacka. Zawodniczka Marka Ołowskiego była bezkonkurencyjna wśród 25 startujących dziewcząt.

Na najwyższym stopniu podium w kumite juniorów +76kg stanął Oskar Romaniuk.

Czwarty złoty medal wywalczył Szymon Ołowski. Aktualny Mistrz Polski Seniorów potwierdził swoją wysoką formę przed Mistrzostwami Świata Seniorów w Karate WKF (Bremen, 5-9.11.2014) bez problemów wygrywając kategorię kumite młodzieżowców +84kg.