Dodana: 25 listopad 2014 07:53

Zmodyfikowana: 25 listopad 2014 07:53

Marta Mazurek wygrywa II Puchar Polski Kadetów

22 listopada w Łodzi odbył się drugi z cyklu Puchar Polski Kadetów w Szermierce. Po raz kolejny najlepszą zawodniczką turnieju została Marta Mazurek – UKS 13 Białystok.

Marta w eliminacji grupowej wygrała wszystkie 12 walk, w eliminacji bezpośredniej/pucharowej odprawiała rywalki z dużą przewagą trafień: Aleksandrę Loda (UKS szabla Brzoza) 15-2, Michalinę Fic ( KKSz Konin) 15-7, Martę Okine (AZS AWF Warszawa) 15-5, Agatę Marciniak (OŚ AZS Poznań) 15-8 i w finale Emilię Popczyk (TMS Sosnowiec) 15-5. Na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego Marta zajmuje pierwsze miejsce z ogromną przewagą punktową i pomimo 4 zawodów do rozegrania już może przygotowywać się do startu w Mistrzostwach Europy i Świata. W turnieju dziewcząt bardzo dobry start zanotowała młoda szablistka „Trzynastki” Urszula Kurzyna, która wywalczyła 5 miejsce. W rywalizacji chłopców również mieliśmy zawodnika na podium, Piotr Kurzyna zajął 3 miejsce i w klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego zajmuje 2 miejsce, 7 miejsce zajął Mateusz Prokopowicz aktualnie 4 na liście PZS. Ciekawostką tych zawodów było wręczenie zwycięzcom obrazów z prywatnych zbiorów byłego szablisty Jagiellonii Białystok Jerzego Dudara  (na stałe mieszkającego w Łodzi).