Dodana: 11 marzec 2019 18:18

Zmodyfikowana: 11 marzec 2019 18:18

7. PKO Białystok Półmaraton przedstawił projekt oficjalnej koszulki

Organizatorzy 7. PKO Białystok Półmaratonu, największego biegu we wschodniej Polsce przedstawili dzisiaj projekt oficjalnej koszulki, jaka trafi do pakietów startowych uczestników. Tegoroczną edycję imprezy, która odbędzie się 5 maja promuje hasło „Odetchnij pełną piersią!” i to właśnie ono znalazło się w centralnym miejscu koszulki.

Ilustracja do artykułu vizka_koszulka.jpg

- Projekt graficzny i hasło nawiązują do natury, która jest wielkim skarbem Białegostoku i całego Podlasia – wyjaśnia Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega. Czyste powietrze, piękne krajobrazy i bogata kuchnia, a od kilku lat obsypywany co roku nagrodami półmaraton, to wszystko solidne argumenty, aby przyjechać do nas na biegową majówkę.  

Przedstawiciele marki 4F, która od lat dostarcza koszulki do pakietów startowych PKO Białystok Półmaratonu podkreślają, że jest to sprzęt wysokiej jakości. - Koszulka jest wykonana w 100% z wysokiej jakości poliestru, który jest materiałem szybkoschnącym, sprawnie odprowadzającym wilgoć na zewnątrz. Zastosowaliśmy w niej płaskie szwy, co ogranicza ryzyko wystąpienia otarć. Jest to bardzo ważne dla biegaczy, szczególnie na biegach długodystansowych – informuje Biuro Prasowe 4F.

Białostocki bieg jest jedną z dziesięciu imprez zaliczanych do cyklu Korona Polskich Półmaratonów. W tym roku, po raz pierwszy na trasę półmaratonu wyruszą także uczestnicy sztafety półmaratońskiej. Trzyosobowe sztafety pokonają dystans 21,0975 km biegnąc na zmianach 10 km + 3,5 km + 7,59 km. Wystartują w niedzielę wspólnie z półmaratończykami i finiszować będą na tej samej mecie, zlokalizowanej na białostockim Rynku.

 Weekend z 7. PKO Białystok Półmaratonem rozpocznie się 4 maja od bezpłatnego biegu śniadaniowego oraz biegowych zawodów dla dzieci i młodzieży Junior City Run. Niedziela zarezerwowana jest na bieg główny na dystansie 21,097km oraz rywalizację na dystansie 5 km.

Zapisy na wszystkie biegi odbywające się w ramach PKO Białystok Półmaratonu trwają na stronie www.bialystokpolmaraton.pl. Aktualnie na liście startowej biegu głównego znajduje się prawie 2,4 tysiąca uczestników. Do końca marca pakiet startowy kosztuje 80 złotych, o 20 złotych mniej zapłacą biegacze zapisujący się na bieg City Run 5k.

 Tradycją PKO Białystok Półmaratonu są projekty charytatywne towarzyszące każdej edycji imprezy. W tym roku wszyscy chętni mogą dołączyć do akcji wspierającej Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „Jasny Cel”. Na początku lutego organizatorzy półmaratonu dodatkowo podjęli współpracę z Fundacją Spartanie Dzieciom. Zbieramy pieniądze na wyjątkową huśtawkę dla niepełnosprawnych dzieci na wózkach, którą ustawimy na białostockich Plantach, przy miejskim placu zabaw - zachęca Grzegorz Kuczyński.

Rejestrując się na bieg można wykupić cegiełkę o wartości od 10 złotych o do 1 tysiąca złotych, z których dochód przekazany zostanie partnerom akcji charytatywnych.

Aktualnie na koncie zbiórki środków dla podopiecznych Stowarzyszenia „Jasny Cel” znajduje się prawie 8,5 tysiąca złotych. Na huśtawkę dotychczas udało się zebrać 1130 złotych.

 mat. org.

 

facebook