Dodana: 21 listopad 2018 10:24

Zmodyfikowana: 21 listopad 2018 10:24

100 morsów na 100-lecie Niepodległości w Ciechanowcu

Ciechanowieckie „Morsy” rozpoczęły sezon imprezą „100 morsów na 100-lecie Niepodległości”, która miała upamiętnić rocznicę odzyskania niepodległości oraz zintegrować społeczność lokalną poprzez promocję aktywnego i zdrowego spędzania czasu.

Ilustracja do artykułu 009.jpg

Na wspólne morsowanie przybyli do Ciechanowca członkowie zaprzyjaźnionych klubów z Podlasia i Mazowsza. Ostatecznie do wody, której temperatura wynosiła 6 stopni, weszło 109 "Morsów": 25 ciechanowieckich zwolenników zimnej wody wraz z koleżankami i kolegami z: Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Czyżewa, Hodyszewa, Łosic, Małkini, Ostrowi Mazowieckiej, Siemiatycz, Sokołowa Podlaskiego, Szepietowa, Węgrowa i Wysokiego Mazowieckiego. Każdy wchodzący do wody miał akcent w barwach narodowych - biało czerwony malunek na twarzy, nakrycie głowy czy flagę w ręce, a po wyjściu z wody dostał pamiątkowy medal „100 morsów na 100-lecie Niepodległości”.

Wejście do wody poprzedzone było odśpiewaniem Hymnu i wspólną rozgrzewką, którą poprowadziła instruktorka Justyna Troc z dziewczętami z grupy „Zumba Ciechanowiec”. W programie nie zabrakło też rozgrzewającej po kąpieli zabawy przy ognisku oraz gorącego poczęstunku: owocowych herbatek, placków ziemniaczanych i kiełbasek.

Organizatorami tego wydarzenia była działająca pod patronatem Fundacji Rozwoju Edukacji COGITO grupa nieformalna Morsy Ciechanowiec Team, która złożyła wniosek na realizację imprezy pod hasłem „100 morsów na 100-lecie Niepodległości” i w ramach „Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej” otrzymała dofinansowanie w kwocie 2900 złotych. Organizację finansowo wsparli sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, Laboratorium Grafiki, Usługi Masarskie „U Pawła” Paweł Deniziak, Piekarnia Kobus i Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka. Partnerami w realizacji przedsięwzięcia byli Urząd Miejski w Ciechanowcu i Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku. Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Koło Wędkarskie nr 87 „Jazgarz” w Ciechanowcu i Ochotnicza Straż Pożarna w Ciechanowcu. Patronat medialny „100 morsów na 100-lecie Niepodległości” objął Miejski Portal Internetowy www.ciechanowiec.pl.

 

www.ciechanowiec.pl

facebook