Dodana: 28 kwiecień 2018 12:45

Zmodyfikowana: 28 kwiecień 2018 12:45

Z prac Zarządu Województwa - prawie 25 mln zł dla firm na ekoinnowacje

Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził do realizacji 9 projektów zgłoszonych przez firmy w ramach konkursu na ekoinnowacje. Fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego trafią do firm: Inter Fusion Polska, Robur Polska, Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego, Lodziarz.pl, Technologie Drogowe Sochacki, ADB, Usługi Transportowe Dariusz Godlewski, Masterpress i Salag.

Ilustracja do artykułu zarzad.jpg

 

Wartość wszystkich wybranych do dofinansowania projektów to 52 mln zł, a dofinansowanie z RPOWP – prawie 25 mln zł.

Konkurs był skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, prowadzących działalność na ternie województwa podlaskiego i chcących realizować projekty związane z bardziej efektywnym wykorzystaniem zasobów naturalnych oraz ograniczeniem szkodliwego oddziaływania na środowisko.

Firma Inter Fusion zamierza rozbudować zakład i zakupić nową linię produkcyjną do produkcji innowacyjnych modeli okien. Wprowadzi też sprzyjające środowisku rozwiązana marketingowe i organizacyjne. Koszt inwestycji to 4,4 mln zł, dotacja – 1,8 mln zł. Z kolei firma Masterpress, dzięki zakupieniu nowoczesnych maszyn i zastosowaniu technologii przyjaznych dla środowiska, chce wprowadzić na rynek innowacyjne etykiety termokurczliwe. To przedsięwzięcie warte jest prawie 7 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 3 mln zł.

 

facebook