Dodana: 14 wrzesień 2017 13:28

Zmodyfikowana: 14 wrzesień 2017 13:28

Wicemarszałek Maciej Żywno reprezentuje Podlaskie na Konwencie Marszałków w Łódzkiem

Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień otworzył obrady Konwentu. Prezydencja woj. łódzkiego potrwa pół roku. Konwenty zaplanowano w kilku miastach – w planach debaty poświęcone sprawom bezpośrednio związanymi z zadaniami i pracami urzędów marszałkowskich.

Ilustracja do artykułu 1.JPG

- Konwent Marszałków w Uniejowie (łódzkie) rozpoczęliśmy od informacji o pomocy dla poszkodowanych z powodu katastrof naturalnych gmin w pomorskim i kujawsko-pomorskim – relacjonuje wicemarszałek Maciej Żywno. – W kolejnej części dyskutowaliśmy m.in. o roli regionów w UE, przyszłości polityki spójności . Wśród gości i prelegentów m.in.: Markku Markkula z Komitetu Regionów, prof. Jerzy Stępień, prof. Zbigniew  Izdebski. To były bardzo dobre spotkania.

Przypomnijmy, że Sejmik Województwa Podlaskiego na ostatniej sesji 28 sierpnia postanowił o przekazaniu dla dwóch gmin z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego (Brusy, pow. Chojnicki i Sośno, pow. Sępoleński) po 100 tys. zł. Pieniądze te mają być przeznaczone odpowiednio na zakup sprzętu strażackiego i odbudowę budynków instytucji i mienia komunalnego.

Na konwencie nie mogło zabraknąć i dyskusji na najbardziej aktualne tematy, co zresztą już przed rozpoczęciem zapowiedział Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień: - Mam świadomość, że w obliczu zbliżających się wyborów samorządowych – poza prawnymi i finansowymi problemami, jakie na bieżąco przychodzi nam rozstrzygać – uwaga nasza skupiać się będzie na aktualnych zagadnieniach. Ponieważ tempo życia politycznego i innowacji ustawodawczych jest wręcz oszałamiające, naszą ambicją będzie adekwatne reagowanie na proponowane zmiany.

Konwent Marszałków w Uniejowie potrwa do piątku. 

facebook