Dodana: 19 grudzień 2017 11:40

Zmodyfikowana: 19 grudzień 2017 11:40

Świąteczna kartka-bombka trafiła do zambrowskich dzieci

Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie organizuje akcję przypominającą o systematycznych badaniach profilaktycznych. W akcję na terenie Zambrowa włączył się Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, który odwiedził Szkołę Podstawową nr 4 w Zambrowie.

Ilustracja do artykułu glowne.JPG

Białostockie Centrum Onkologii przygotowało specjalną kartkę-bombkę. Na awersie dzieci w krótkim liście proszą rodziców, by dbali o swoje zdrowie, zaś na rewersie znajduje się świąteczna kolorowanka – renifer z dzwonkiem. Obrazek nie jest przypadkowy – renifer trzymający w ręku dzwonek ma być „przypominajką”, że nie można profilaktyki odkładać na później.

Akcja została zapoczątkowana w Mikołajki 6 grudnia w jednej z białostockich szkół podstawowych. W sumie powstało tysiąc takich kartek, które trafią do najmłodszych w całym w województwie.

W Zambrowie kartki trafiły do dzieci z klas I-III. Dzieci wspólnie z nauczycielami pokolorują kartki i przekażą rodzicom w ramach bożonarodzeniowego prezentu. Oprócz specjalnych kart-bombek dzieci otrzymały słodkości – do powieszenia na choince lub zjedzenia.

Profilaktyka może uratować nam życie. Warto, nie odkładać wizyty u lekarza na potem i podarować pociechom swoje zdrowie pod choinkę.

Wszyskie chętne placówki na stronie Centrum www.bialystok.onkologia.pl mogą pobrać  kartkę-bombkę do druku.

(opr.mk)

facebook