Dodana: 17 wrzesień 2017 14:57

Zmodyfikowana: 18 wrzesień 2017 12:47

Suwalskie obchody 78. rocznicy agresji ZSRR na Polskę

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Anna Naszkiewicz w niedzielę wzięła udział w suwalskich obchodach 78. rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Rocznicowe uroczystości w Suwałkach rozpoczęły się w niedzielę (17.09) o godz. 10.30 w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Wojska Polskiego. W mszy świętej wzięły udział poczty sztandarowe, kombatanci, harcerze, młodzież, delegacje samorządowców wojewódzkich, miejskich, powiatowych i mieszkańcy Suwałk.

Ilustracja do artykułu glowne1.jpg

Po nabożeństwie zebrani przeszli pod Pomnik Żołnierzy Września 1939 r. Przed godz. 13.00 delegacje złożyli kwiaty pod Pomnikiem Sybiraków na cmentarzu przy ul. Bakałarzewskiej.

Przypomnijmy, że 17 września 1939 r., łamiąc polsko – sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczpospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. W 78 rocznicę tych tragicznych wydarzeń – w Dniu Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej i Światowego Dnia Sybiraka – Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach zaprosili suwałczan do oddania hołdu ofiarom agresji sowieckiej i Golgoty Wschodu.

Na podst. UM Suwałki

facebook