Dodana: 13 kwiecień 2018 14:58

Zmodyfikowana: 13 kwiecień 2018 14:58

Samorząd województwa poczuł bluesa i wspiera organizację Suwałki Blues Festival

Marszałek Jerzy Leszczyński i wicemarszałek Anna Naszkiewicz podpisali dziś, 12 kwietnia z prezydentem Suwałk Czesławem Renkiewiczem i dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Alicją Andrulewicz umowę o współorganizacji 11. edycji Suwałki Blues Festival. W ramach umowy samorząd województwa wspiera organizację festiwalu kwotą 80 tys. zł.

Ilustracja do artykułu Attachment7.jpeg

- Bardzo kibicuję organizatorom festiwalu, by w tym roku miał jeszcze szerszy zasięg, niż w poprzednich edycjach. Udział w tym festiwalu to niepowtarzalne przeżycie, jego atmosfery nie da się porównać z niczym innym – powiedział marszałek Jerzy Leszczyński. 

- Dziękuję za życzliwość i wsparcie naszej sztandarowej imprezy, która się świetnie rozwija i jest coraz bardziej znana nawet w kręgach bluesowych w USA. Jak zauważyłem w ubiegłym roku pan marszałek poczuł bluesa i dlatego byłem pewien, że to wsparcie będzie i w tym roku – zrewanżował się prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.


 

- To już tradycja, ze samorząd województwa wpiera Suwałki Blues Fistival. Cieszę się, że ta coraz bardziej znana impreza odbywa się w moim mieście. Mam nadzieje, że w tym roku i pan marszałek i wszyscy poczujemy bluesa podczas festiwalu i w dniach 5-8 lipca będziemy się świetnie bawić – uzupełniła wicemarszałek Anna Naszkiewicz.

A dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Alicja Andrulewicz dziękując za przyznane wsparcie finansowe przyznała, że dzięki tym środkom organizatorzy mogą sobie pozwolić na zaangażowanie gwiazd światowego formatu.

Suwałki Blues Festival to największy plenerowy festiwal bluesowy w kraju. Cztery dni koncertów, dwie profesjonalne sceny plenerowe, Polish Blues Challenge 2019 oraz koncerty na kameralnych scenach w centrum miasta. Śniadania bluesowe, liczne koncerty akustyczne i nocne koncerty klubowe połączone z jam sessions. Uznane gwiazdy i nowe brzmienia. Tysiące odwiedzających. Doskonała muzyczna atmosfera. Wydarzenie muzyczne o uznanej renomie, wysoko oceniane zarówno przez publiczność, jak i artystów.

(at)

facebook