Dodana: 19 grudzień 2018 11:00

Zmodyfikowana: 19 grudzień 2018 11:01

Regionalny Program Operacyjny: pierwsze decyzje nowego Zarządu Województwa Podlaskiego

Na wtorkowym (18 grudnia br.) posiedzeniu, Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie na remont Muzeum Przyrody w Drozdowie i aktywizację zawodową mieszkańców gmin Łomża, Piątnica, Śniadowo, Miastkowo i Wizna.

Ilustracja do artykułu zarzad 18.12-03.jpg

Muzeum Przyrody w Drozdowie, a dokładnie południowa fasada budynku, w którym mieści się placówka, przejdzie remont. Na ten cel Zarząd Województwa przyznał 177,4 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (wartość projektu to 272,7 tys. zł).

Z kolei „Logos” Centrum Edukacyjne, wspólnie z partnerami – gminą Piątnica i Placówką Kształcenia Ustawicznego "Logos", pomogą mieszkańcom gmin Łomża, Piątnica, Śniadowo, Miastkowo i Wizna w powrocie na rynek pracy. Projekt „Lepsze perspektywy” obejmie 22 osoby, nieaktywne zawodowo, w tym m.in. o niskich kwalifikacjach czy po 50. roku życia. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać np. ze wsparcia psychologicznego, doradztwa zawodowego, szkoleń i kursów zawodowych (opiekun medyczny, elektryk, spawacz, usługi krawieckie). Dofinansowanie z RPOWP wyniesie ponad 400 tys. zł.

Oba projekty będą realizowane na terenie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Sąsiedzi” i zostały wybrane w konkursach dla lokalnych społeczności.

 

 

 

facebook