Dodana: 11 lipiec 2018 08:52

Zmodyfikowana: 11 lipiec 2018 08:52

Prawie 8 milionów na nowe poradnie, aparaturę i remonty w szpitalach

Szpitale w Łapach, Sokółce i Sejnach otrzymają blisko 8 mln zł dofinasowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na inwestycje – zdecydował na dzisiejszym posiedzeniu, 10 lipca, Zarząd Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg

Inwestycje warte są 22,8 mln zł. Dzięki dotacji Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łapach uruchomi poradnie: kardiologiczną, urazowo-ortopedyczną i chorób płuc, a także kupi na ich potrzeby sprzęt i aparaturę medyczną. Wyposaży również pracownię badań nieinwazyjnych serca oraz salę intensywnej opieki medycznej na oddziale chorób wewnętrznych i geriatrii oraz gabinet zabiegowy na oddziale chirurgicznym. Koszt tej inwestycji to 4,2 mln zł, a dofinansowanie 3,4 mln zł.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sokółce rozbuduje budynek, m.in. blok operacyjny oraz kupi na jego potrzeby wyposażenie oraz aparaturę medyczną do poradni chirurgicznej. Koszt to 17,1 mln zł, a dotacja z RPOWP – 3,4 mln zł.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sejnach kupi wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny do diagnostyki chorób układu krążenia, dzięki czemu rozszerzy zakres usług diagnostycznych. Wartość inwestycji wynosi 1,4 mln zł, natomiast dofinansowanie – 1,2 mln zł.

Szpitale te wzięły udział w tegorocznym konkursie na inwestycje zdrowotne. Zarząd Województwa rozstrzygał go w czterech etapach, żeby jak najszybciej po złożeniu wniosków przyznać wsparcie. Dziś przyznał już ostatnie dotacje w tym naborze. 14 projektów spełniło warunki konkursu i zostało wybranych do dofinansowania z RPOWP, które wyniosło 53,2 mln zł.

W tym tygodniu Zarząd Województwa podpisał już umowy z pięcioma placówkami: Białostockim Centrum Onkologii, Szpitalem Ogólnym w Kolnie, Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Mońkach, Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Choroszczy oraz Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach. Cały czas, na bieżąco, trwa podpisywanie kolejnych umów.

facebook