Dodana: 12 wrzesień 2018 11:51

Zmodyfikowana: 12 wrzesień 2018 11:52

Ponad 5 mln złotych dotacji dla szpitali w Bielsku Podlaskim i Łomży

Szpitale w Bielsku Podlaskim i Łomży zrealizują inwestycje, które podniosą jakość usług medycznych w zakresie ginekologii, położnictwa i opieki nad noworodkami.

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał SP ZOZ w Bielsku Podlaskim 2,2 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego na zakup nowoczesnej aparatury medycznej i wyposażenia do oddziałów: ginekologicznego i położniczo-noworodkowego, neonatologicznego, a także poradni ginekologicznej i rehabilitacji ogólnoustrojowej na oddziale dziennym. Ulepszonymi usługami zdrowotnymi zostanie objętych ponad 2,7 tys. pacjentów, natomiast w ramach opieki ambulatoryjnej ma być udzielonych ponad 6 tys. porad. Szpital zobowiązał się też do przyjęcia ok. 400 porodów do roku 2020. Wartość całej inwestycji to 2,5 mln zł.

Szpital Wojewódzki im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży poprzez zakup aparatury medycznej zwiększy komfort i bezpieczeństwo pacjentów oddziałów: noworodkowego, dziecięcego oraz ginekologiczno-położniczego. Dzięki tej inwestycji z ulepszonych usług zdrowotnych skorzysta 6,7 tys. osób, a w ramach opieki ambulatoryjnej ma zostać udzielonych ponad 3 tys. porad. Koszt projektu wynosi 3,7 mln zł, dofinansowanie – 3,2 mln zł.

 

is

facebook