Dodana: 29 sierpień 2018 09:54

Zmodyfikowana: 29 sierpień 2018 09:54

Osoby bezrobotne mogą ubiegać się o dotacje na założenie firmy

Blisko milion złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego trafi do osób bezrobotnych z obszaru działania LGD Puszcza Białowieska. Dotacja zostanie przeznaczona na rozpoczęcie działalności.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Projekt zatytułowany Business Point Puszcza Białowieska prowadzi Fundacja Science Point, partnerem jest Agencja Rozwoju Regionalnego ARES SA w Suwałkach. Skierowany jest do mieszkańców: Hajnówki, Białowieży, Narwi, Narewki, Czyż, Czeremchy, Dubicz Cerkiewnych, Bielska Podlaskiego, Bociek, Orli, Kleszczel, chcących założyć działalność gospodarczą. Chodzi o osoby, które nie prowadziły takiej działalności przez ostatnie 12 miesięcy: bezrobotne, nieaktywne zawodowo, poszukujące pracy i jednocześnie spełniające jeszcze jeden z warunków, m.in., mają orzeczenie o niepełnosprawności, skończyły 50 lat, są długotrwale bezrobotne lub o niskich kwalifikacjach.

W ramach projektu 60 osób skorzysta z porad zawodowych, natomiast 40 osób może liczyć na dotację inwestycyjną oraz wsparcie pomostowe. Wartość to 1 mln zł, dofinansowanie 977,5 tys. zł.

 

 

facebook