Dodana: 1 wrzesień 2018 08:31

Zmodyfikowana: 1 wrzesień 2018 08:31

Milion złotych na odnawialne źródła energii

Taką dotację otrzyma sześć przedsiębiorstw i jedna gmina na inwestycje w „zieloną energię”, z wykorzystaniem na własne potrzeby. Wartość wybranych do dofinansowania projektów to 1,6 mln zł.

Ilustracja do artykułu panels-607251_960_720.jpg

Firmy: Tent, Pensjonat „U Marianny”, Wytwórnia Wafli Kazimierz Bołkun, PHU Kompres Mot i Dorota Stasiełuk Stacja Paliw zamontują instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej, a firma Demex dodatkowo, poza nimi, pompę ciepła. Dzięki tym inwestycjom będą mogły produkować prąd z energii słonecznej i tym samym pokryć część potrzeb energetycznych oraz zmniejszyć koszty zużycia energii elektrycznej.

Z kolei gmina Krypno wybuduje mikroinstalację wykorzystującą odnawialne źródła energii w Stacji Uzdatniania Wody w Długołęce.

Podmioty te wzięły udział w konkursie z Działania 5.1. Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii (na inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE). Projekty kolejnych wnioskodawców są jeszcze oceniane.

 

fot.:pixabay

facebook