Dodana: 18 lipiec 2017 15:36

Zmodyfikowana: 18 lipiec 2017 18:31

Dotacje na termomodernizację szkół

Dwie placówki − Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie i Szkoła Podstawowa w Porytem - Jabłoni otrzymały dofinansowanie na termomodernizację. Przyznał je Zarząd Województwa Podlaskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Ilustracja do artykułu IMG_0514.JPG

Termomodernizacja SP nr 4 w Zambrowie obejmie ponad 2,8 tys. m kw. budynku. Wymienione zostaną m.in. okna i drzwi, a ściany zewnętrzne oraz dach będą ocieplone. Na kominach zostaną zamontowane turbowenty.

Realizacja tej inwestycji ma doprowadzić do zmniejszenia zużycia energii i ograniczenia strat ciepła, a także zmniejszenia kosztów związanych z eksploatacją placówki.

Zakończenie robót budowlanych jest zaplanowane na koniec września tego roku. Wartość projektu to prawie 1,4 mln zł. Dofinansowanie wynosi 703,3 tys. zł.

Kolejny projekt będzie realizowany w Szkole Podstawowej w Porytem – Jabłoni. Oprócz ocieplenia budynku i wymiany stolarki, w obiekcie zostanie zamontowane energooszczędne oświetlenie, a instalacje centralnego ogrzewania i instalacje służące ogrzewaniu wody użytkowej będą zmodernizowane. Pojawią się też ogniwa fotowoltaiczne.

Projekt ma się przyczynić m.in. do obniżenia kosztów ogrzewania szkoły czy ograniczenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Prace zakończą się jesienią. Wartość inwestycji to 519 tys. zł. Dofinansowanie z RPO wynosi 322,5 tys. zł.

 

facebook