Dodana: 20 kwiecień 2015 11:01

Zmodyfikowana: 20 kwiecień 2015 11:01

Tadeusz Truskolaski Samorządowym Menedżerem Regionu 2014

Tadeusz Truskolaski Samorządowym Menedżerem Regionu 2014 w województwie podlaskim. Po raz kolejny Prezydent Białegostoku został doceniony przez inne samorządy za efektywne zarządzanie miastem i inwestowanie w jego rozwój.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski został nagrodzony tytułem Samorządowy Menedżer Regionu 2014 w rankingu przygotowanym przez „Puls Biznesu”. Co roku, wyróżniani są przedstawiciele władz lokalnych, skutecznie kierujący gminami. Doceniani są ci, którzy racjonalnie gospodarują finansami, inwestują w ochronę środowiska i dążą do budowania aktywności społecznej.

– Dobry samorządowiec to sprawny menedżer, umiejętnie zarządzający miastem. Zdecydowany, stanowczy, konsekwentny w działaniu. To osoba umiejąca słuchać innych i szybko podejmować decyzje. To ktoś kto sprawnie zarządza ludźmi, finansami i zasobami materialnymi – tak tę rolę postrzega prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski. Jego zdaniem taki samorządowiec to także człowiek oddany lokalnej społeczności i prowadzący nieustanny dialog z mieszkańcami. W Białymstoku udaje się nam to poprzez Budżet Partycypacyjny czy wspólne decydowanie o sprawach istotnych dla mieszkańców (jak np. logo BiKeRa, czy lokalizacja stacji rowerowych) – dodaje.

Warto również pamiętać o tym, że Białystok znajduje się w gronie liderów pod względem liczby zrealizowanych projektów z wsparciem Unii Europejskiej. W mieście rozwija się Białostocki Park Naukowo-Technologiczny (BPN-T). W jego bezpośrednim sąsiedztwie, znajduje się Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Na niemal 30 ha zainwestowało już 9 firm, inwestując już niemal 250 mln złotych (z ponad 500 mln deklarowanych), tworząc tam ponad 430 miejsc pracy (z niemal tysiąca jakie mają powstać).

„Filary Polskiej Gospodarki” to ranking przygotowywany przez „Puls Biznesu” i agencję badawczą TNS Pentor już od 10 lat. Docenia on najważniejsze firmy działające w poszczególnych województwach. W ramach tego rankingu powstaje również zestawienie Samorządowy Menedżer Regionu. Laureatów wskazują przedstawiciele władz lokalnych, najlepiej znający swój region i lokalny rynek. Tegorocznych poznaliśmy 15 kwietnia 2015 r.


Za: Urząd Miejski w Białymstoku

facebook