Dodana: 30 lipiec 2017 15:12

Zmodyfikowana: 31 lipiec 2017 12:24

Posmakuj Polski wschodniej w Drohiczynie

W ostatni weekend lipca, to własnie tu można było skosztować regionalnych specjałów kuchni Polski wschodniej. Po województwie lubelskim i podkarpackim, w podlaskim Drohiczynie odbyła się II edycja przedsięwzięcia „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” – wspólnego festiwalu promocyjnego trzech województw Polski wschodniej. Kulinarny festiwal odwiedzili m.in. Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski i Marszałek Jerzy Leszczyński, który brał udział w przygotowaniu regionalnych potraw.

Ilustracja do artykułu 20170730_140342.jpg

Impreza była doskonałą okazją do spróbowania w jednym miejscu produktów regionalnych i potraw typowych dla kuchni trzech województw, co podkreślał marszałek Jerzy Leszczyński

- „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski” to wspaniałe przedsięwzięcie, które promuje nasze bogate dziedzictwo kulinarne – podkreślał Jerzy Leszczyński- A to, że organizujemy ten festiwal smaków wspólnie z województwami podkarpackim i lubelskim umożliwia wypromowanie naszego produktu regionalnego i poznanie kuchni innych regionów. To przykład znakomitej współpracy między województwami.

Do korzystania z oferty producentów wyrobów tradycyjnych zachęcał Członek Zarządu Steafn Krajewski
- Drodzy Państwo, to są wyroby najwyższej jakości, nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Nawet jeśli czasem trochę więcej kosztują - są wytwarzane tradycyjnymi metodami - warto po nie sięgać, warto wspierać tych producentów, dla których jakość jest priorytetem.Zachęcam do kupowania naszych polskich wyrobów.

Wschodnia część Polski to bogactwo tradycji kulinarnych, stąd pomysł na wspólną inicjatywę i połączenie sił urzędów marszałkowskich oraz organizacja wspólnego przedsięwzięcia w każdym z województw. Pierwsza edycja przedsięwzięcia w 2016 r. odbyła się w Bychawie (woj. lubelskie), Baszni Dolnej (woj. podkarpackie) oraz w Drohiczynie.
Festiwal smaków odbywa  się w Parku Miejskim w Drohiczynie ze specjalnie wydzielonym miasteczkiem produktów tradycyjnych i regionalnych wschodniej Polski. Dodatkowo przewidziane są pokazy kulinarne, stoiska informacyjno - promocyjne trzech województw: podkarpackiego, podlaskiego oraz lubelskiego.
Wystawcy z trzech województw mają szansę na wygraną w konkursach na najatrakcyjniejsze stoisko oraz najsmaczniejszy produkt.  

facebook