Dodana: 12 styczeń 2019 13:45

Zmodyfikowana: 12 styczeń 2019 13:45

Podlaskie uczelnie siłą i szansą województwa

Rektorzy podlaskich uczelni wyższych rozmawiali w piątek, 11 stycznia 2019 r. z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

Ilustracja do artykułu Wiecepremier Gowin spotkanie z rektorami-03.jpg

- Uczelnie wyższe są wielką siłą i szansą województwa podlaskiego, które dorównują lub nawet przewyższają szanse i możliwości, jakie tworzy gospodarka tego regionu – mówił podczas spotkania wicepremier Gowin.
Rektorzy Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach i Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży relacjonowali wicepremierowi swoje uwagi dotyczące nowych przepisów o szkolnictwie wyższym. Algorytm, ewaluacja, zmniejszający się budżet uczelni – to ich główne zmartwienia. W piątek 11 stycznia br. mieli okazję zapytać wicepremiera Jarosława Gowina o przyszłość i nowe zasady działania uczelni wyższych po wejściu w życie nowych przepisów a także opowiedzieć o swoich planach i nadziejach na rozwój uczelni, którymi kierują.
 - Deklaruję, że Wasze uczelnie będą dla mnie zawsze w centrum uwagi. Cieszę się, że podobnie ważne są one też dla marszałka Kosickiego, który zapowiedział realne wsparcie dla podlaskich szkół wyższych – podsumował spotkanie wicepremier Gowin, w którym brali dział również marszałek województwa Artur Kosicki i wicemarszałek Stanisław Derehajło oraz Jacek Żalek, poseł PiS.
 ps

facebook