Dodana: 4 wrzesień 2018 13:47

Zmodyfikowana: 4 wrzesień 2018 13:47

Ochotnicza Straż Pożarna w Srebrnej ma już 90 lat

Uroczyste nabożeństwo, defilada z towarzyszeniem orkiestry dętej, a także odznaczenia i medale dla najbardziej zasłużonych druhen i druhów – w niedzielę, 2 września odbyły się uroczystości 90-lecia OSP W Srebrnej (gm. Szumowo).

Ilustracja do artykułu 90 lat OSP w Srebrnej (11).JPG

W obchodach jubileuszu udział wzięli m.in.Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa Podlaskiego druh Andrzej Koc, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zambrowie druh Marek Adam Komorowski, Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski, strażacy w stanie spoczynku, przedstawiciele samorządów oraz mieszkańcy Srebrnej i gminy Szumowo.

 

Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu pocztów sztandarowych, kompanii honorowej, orkiestry dętej oaz gości pod remizę OSP, gdzie o godzinie 11:00 rozpoczęła się msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Następnie, po odegraniu hymnu państwowego i wciągnięciu na maszt flagi Polski, prezes jednostki  Ochotniczej Straży Pożarnej w Srebrnej druh Andrzej Truchel przedstawił zebranym krótki rys historyczny jednostki.

 

Podczas uroczystości najbardziej zasłużeni dla pożarnictwa druhowie otrzymali medale i odznaczenia
Pełna lista uhonorowanych znajduje się TUTAJ 

 

źródło: www.zambrow.org

oprac.ak

 

facebook