Dodana: 22 październik 2018 09:05

Zmodyfikowana: 22 październik 2018 15:30

Mieszkańcy Podlaskiego wybrali radnych oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów na kolejne pięć lat

W Białymstoku i Suwałkach najprawdopodobniej nie będzie drugiej tury wyborów prezydenckich. Dotychczasowi włodarze: Tadeusz Truskolaski w Białymstoku i Czesław Renkiewicz w Suwałkach kolejną kadencję zapewnili sobie głosami wyborców już w pierwszej turze – tak wynika z ciągle jeszcze nieoficjalnych wyników wyborów samorządowych.

Ilustracja do artykułu wybory.jpg

W Łomży dojdzie najprawdopodobniej do drugiej tury wyborów. Dotychczasowego prezydenta – Mariusza Chrzanowskiego który startuje z własnego komitetu - poparło około 45% głosujących. W drugiej turze powalczy ze swoja była zastępczynią - Agnieszką Muzyk startujacą z Prawa i Sprawiedliwości.

Frekwencja wyborcza w woj. podlaskim wyniosła 51,51 proc. W Białymstoku poszło do urn 52 proc., w Łomży ponad 49 proc., a w Suwałkach – 47 proc. wyborców.

Jeśli chodzi o wyniki do sejmików wojewódzkich, to w skali ogólnopolskiej - według wyników sondażowych - najwięcej głosów zdobył PiS (z wynikiem 32,3 proc.), drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska (24,7 proc.), a trzecie - Polskie Stronnictwo Ludowe (16,6 proc.).

Stefan Krajewski, prezes podlaskich struktur PSL liczy jednak, że w Podlaskiem wynik PSL będzie jeszcze lepszy. Podobnie zresztą jak marszałek Jerzy Leszczyński.

- Liczymy na to, że utrzymamy koalicję - powiedział w wieczór wyborczy Jerzy Leszczyński, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Wiele wskazuje na to, że bardzo duże zmiany szykują się w białostockiej Radzie Miejskiej, gdzie najlepszy wynik według ciągle niepotwierdzonych wyników ma mieć Koalicja Obywatelska, a drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość. Szanse na pojedyncze miejsca w radzie mają jeszcze kandydaci "Białystok na Tak" Tadeusza Arłukowicza i Inicjatywy dla Białegostoku.

 

facebook