Dodana: 5 sierpień 2018 10:59

Zmodyfikowana: 6 sierpień 2018 10:19

Honorowa Odznaka Województwa Podlaskiego dla Mariusza Chorużego

Wicemarszałek Maciej Żywno i radny wojewódzki Walenty Korycki w imieniu Zarządu Województwa Podaskiego w sobotę, 4 sierpnia wręczyli Odznakę Honorową Woj. Podlaskiego instruktorowi z GOK w Michałowie, wykładowcy muzycznemu, prowadzącemu zespoły "Kalinka" i "Gaj" – Mariuszowi Chorużemu.

Ilustracja do artykułu Attachment14.jpeg

Okazja ku temu nie mogła być lepsza – bo w czasie organizowanych przez GOK w Michałowie Białoruskich Spotkań Folkowych. Impreza jak co roku zgromadziła bardzo wielu miłośników białoruskiej tradycji i była też wspaniałą okazją do podziękowań za dotychczasowe zaamgażowanie Mariusza Chorużego.

- W imieniu zarządu przesylam wam wszystkim gorące pozdrowienia. Sierpień to wielkie święto folkowe w naszym województwie – mówił w czasie wręczania odznaki wicemarszałek Maciej Żywno. - I za podtrzymywanie tych tradycji chciałbym serdecznie podziękować. Fajnie, że mamy wokół czego się integrować. Dzisiaj, wspólnie z Walentym Koryckim chcemy na tej scenie w Michałowie podziękować osobie nietuzinkowej, która dla podlaskiej kultury robi bardzo wiele.

W czasie Białoruskiech Spotkań Folkowych wystąpiło łącznie 160 artystów z Polski, Białorusi i Łotwy, 25 zespołów, z tego 6 zespołów zagranicznych.

(opr.mk)

 

 

facebook