Dodana: 24 marzec 2015 10:08

Zmodyfikowana: 24 marzec 2015 10:16

Białystok. Od 24 marca można składać wnioski o przyjęcie do przedszkola

Wnioski o przyjęcie do przedszkola będą przyjmowane do 10 kwietnia. Wyniki rekrutacji będą ogłoszone 27 kwietnia do godz. 15:00.

Wnioski o przyjęcie do przedszkola będą przyjmowane do 10 kwietnia. Wyniki rekrutacji będą ogłoszone 27 kwietnia do godz. 15:00.

Rekrutacją objęte są dzieci 5, 4 i 3-letnie. Maluchy z rocznika 2013, które ukończyły 2,5 lat i dzieci spoza Białegostoku będą przyjęte do białostockich przedszkoli jeśli po zakończeniu rekrutacji zostaną wolne miejsca. Forma rekrutacji  wygląda podobnie jak w ubiegłych latach. Rodzice lub opiekunowie wskazują trzy przedszkola w preferowanej przez siebie kolejności. Wniosek składają tylko w przedszkolu pierwszego wyboru. Wniosek o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej będzie dostępny na stronie www.nabor.um.bialystok.pl  i w kancelariach palcówek

Najważniejsze kryteria naboru określa ustawa. Dzieci z rodzin wielodzietnych, niepełnosprawne, wychowywane przez jedno z rodziców, z rodziny zastępczej oraz dzieci rodziców niepełnosprawnych  będą miały największe szanse na przyjęcie do przedszkola.

Miasto określiło tzw. kryteria samorządowe. Najwięcej punktów, podobnie jak w ubiegłym roku, otrzymają kandydaci, których oboje rodzice pracują. W tym roku, po raz pierwszy kandydat otrzyma punkty za wiek i za pierwsze miejsce przedszkola na liście preferencji. 
Obowiązkiem przedszkolnym objęte są dzieci 5-letnie. Dla nich musi się znaleźć miejsce w przedszkolu. Od września, w związku z nowelizacją ustawy o systemie oświaty, wchodzi także przepis, który zobowiązuje gminy do umożliwienia korzystania z przedszkola czterolatkom. 

- Jesteśmy przygotowani. Od września, dla wszystkich czterolatków, których rodzice zdecydują się posłać do przedszkola, będzie miejsce – zapeniał Adam Poliński, wiceprezydent Białegostoku.

facebook