Dodana: 24 marzec 2015 09:51

Zmodyfikowana: 24 marzec 2015 09:51

Białystok – Gmina na 5!

Białystok po raz kolejny został nagrodzony tytułem „Gmina na 5!”. Miasto otrzymało również wyróżnienie specjalne „Złota Gmina na 5!”.

Białystok po raz kolejny został nagrodzony tytułem „Gmina na 5!”. Miasto otrzymało również wyróżnienie specjalne „Złota Gmina na 5!”. Przyznano je za stałe utrzymywanie wysokich standardów komunikacji elektronicznej z potencjalnymi inwestorami.
Miasto Białystok otrzymało wyróżnienie „Gmina na 5!” po raz trzeci z rzędu. Ranking „Gmina na 5!” pozwala wyłonić samorządy przyjazne inwestorom. Wskazuje również dobre praktyki w zakresie obsługi klient-przedsiębiorca z wykorzystaniem elektronicznych narzędzi komunikacji.
Już po raz szósty studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wcielili się w rolę tajemniczych klientów i przetestowali to, jak urzędy gminne kontaktują się z potencjalnymi inwestorami. Przed wyborami samorządowymi w 2014 r. zbadano ponad 600 urzędowych stron internetowych oraz nawiązano e-mailowy kontakt z pracownikami.
Studenci SGH z Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych sprawdzali m.in. to, czy strony internetowe urzędów mają swoje anglojęzyczne wersje, ile trzeba czekać na odpowiedź przesłaną e-mailem i czy jest ona kompletna.
Drogą elektroniczną zadawali urzędnikom szczegółowe pytania i oceniali uzyskane odpowiedzi.

Za: Urząd Miejski w Białymstoku

facebook