Dodana: 17 listopad 2018 10:14

Zmodyfikowana: 17 listopad 2018 10:14

Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego

Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w piątek, 16 listopada. To najważniejsze wyróżnienie w naszym województwie zostało przyznane za wybitne osiągnięcia dziedzinie działalności na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa.

Ilustracja do artykułu 20181116_101653.jpg

W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego odznakę wręczył Stefan Krajewski, Członek Zarządu.

Zbigniew Ryszard Kalinowski, prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy ma 66 lat. Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem po Wyższej Szkole Inżynierskiej w Białymstoku (1975). Od 1976 r. pracuje w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy, najpierw  na stanowisku kierownika działu technicznego, by w 1986 roku zostać wiceprezesem, a wkrótce prezesem zarządu spółdzielni.

Dzięki umiejętnościom menedżerskim i organizacyjnym kierowana przez niego Spółdzielnia od lat należy najlepszych w Polsce. To właśnie w Piątnicy, jako pierwszej mleczarni w Polsce w 1997 roku wprowadzone zostały bardzo wysokie standardy jakości ISO 9001, ale także: wdrożono nowoczesny system ochrony środowiska zgodnie z ISO 14001, dwukrotnie certyfikat ISO 9001 oraz HACCP zintegrowanego systemu zarządzania jakością 2003, certyfikacja zezwoleń uprawniających do eksportu do krajów UE, do USA, Kanady, Rosji.

Zbigniew Kalinowski należy do inicjatorów powołania Polskiej Izby Mleka, gdzie pełnił funkcję skarbnika (2008). W tymże roku za szczególne zasługi dla polskiego rolnictwa wyróżniony medalem Świętego Izydora Oracza. Jest społecznikiem. Angażuje się w rozwój sportu amatorskiego, ma ogromne zasługi w organizacji lokalnych inicjatyw kulturalnych. Od kilkudziesięciu lat jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Sponsoruje działalność wydawniczą Towarzystwa, angażując się również w ochronę dóbr przeszłości regionu.

facebook