Dodana: 22 listopad 2017 10:41

Zmodyfikowana: 22 listopad 2017 10:43

Zakończyły się szkolenia dla podlaskich uczniów rolnictwa o znaczeniu pszczół dla człowieka i gospodarki

Ostatnie dwa odbyły się we wtorek 21 listopada w Wysokiem Mazowieckim i Białymstoku. Szkolenie obejmujące wykład z prezentacją multimedialną zorganizowane z inicjatywy samorządu województwa podlaskiego (Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich). To jeden z elementów działalności tworzonego Społecznego Zespołu do spraw Aktywizacji Pszczelarstwa.

Ilustracja do artykułu glowne.JPG

W ciągu trzech tygodni szkoleń wzięło w nich udział ponad dwustu uczniów szkół rolniczych z województwa podlaskiego z ośmiu szkół w Ostrożanach, Rudce, Niećkowie, Marianowie, Janowie,  Suwałkach, Wysokiem Mazowieckiem i Białymstoku.

- Jak ważna jest pszczoła w rolnictwie o tym nikogo nie trzeba przekonywać, często jednak w trakcie pracy na polu popełniane są błędy, które pszczołom szkodzą. Jak choćby stosowanie środków ochrony roślin w godzinach okołopołudniowych – mówił w swoim wystąpieniu do uczniów w Białymstoku i Wysokiem Mazowieckiem Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego. - Życzę wam, byście zarazili się pasją pszczelarstwa, a przynajmniej mieli świadomość jak ważne są one dla naszego życia.

Szkolenia w szkołach zawodowych województwa to pierwsze z cyklu planowanych zajęć. Zajęcia pn. „Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki” zakończone byly testem. Ci, którzy zdobyli największą ilość punktów, zostaną zaproszeni w grudniu do siedziby UMWP na posiedzenie, w którym będzie uczestniczył Marszałek Województwa Podlaskiego i przedstawiciele wszystkich związków i stowarzyszeń pszczelarskich działających w województwie podlaskim. Podczas spotkania zostaną wręczone przez marszałka nagrody rzeczowe.

(mk)

facebook