Dodana: 9 maj 2018 14:39

Zmodyfikowana: 9 maj 2018 15:07

W najbliższy weekend, 12-13 maja, odbędzie się w Białymstoku 3. edycja jarmarku ogrodniczego „Kresowy Ogród”

Jarmark odbywa się w odsłonach wiosennej i jesiennej. W tegorocznej ofercie wiosennej dostępnych będzie ponad 50 stoisk, na których zaprezentują się wystawcy z Białegostoku, regionu (m.in. Siemiatycz, Suwałk, Hryniewicz) oraz kraju. Po raz kolejny gościć będą producenci m.in. z Puław, Końskowoli, Zabrza, Katowic, Szczecina. Swój udział zapowiedziało kilkudziesięciu wystawców z regionu i kraju. Impreza odbędzie na placu przed Teatrem Dramatycznym.

Ilustracja do artykułu KresowyOgród.jpg

- Sceneria towarzysząca jarmarkowi w samym centrum Białegostoku jest niepowtarzalna. Naszym stoiskom towarzyszą cień drzew, szum rzeki i śpiew ptaków – chwali atmosferę oraz scenerię dotychczasowych imprez jeden z wystawców z Puław.

Na stoiskach prezentowane będą m.in. byliny, kwiaty rabatowe, rozsady, drzewka owocowe, krzewy ozdobne, storczyki, róże, drzewa iglaste, ale również figury i fontanny ogrodowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie także stoisk z wędlinami regionalnymi, ceramiką, miodami oraz miodami pitnymi i potrawami tatarskimi. Będzie można również nabyć wyroby rękodzieła ludowego i artystycznego. Dla najmłodszych zaplanowane są dmuchane trampoliny i basen kulkowy, a na wszystkich chętnych czekać będzie tradycyjny ogródek piwny z grillem.

Jarmark „Kresowy Ogród” to inicjatywa dwóch białostockich zaprzyjaźnionych rodzin, których pasją na co dzień jest ogród, rośliny i rękodzieło.  Ich celem jest dzielenie się z mieszkańcami doświadczeniami swoimi oraz wystawców.

facebook