Dodana: 26 kwiecień 2018 13:01

Zmodyfikowana: 26 kwiecień 2018 13:01

W najbliższą sobotę sadzimy las na Antoniuku

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych zaprasza w najbliższą sobotę, 28 kwietnia do udziału w sadzeniu lasu. Dwa hektary powierzchni lasu zostały zniszczone przez wiatr w ubiegłym roku. Teraz trzeba go odnowić młodymi sadzonkami.

Ilustracja do artykułu Zdjecie powierzchni do odnowienia.jpg

Powierzchnia do odnowienia lasu jest już przygotowana. Zostały wyorane bruzdy leśnym pługiem dwuodkładnicowym. 10500 sadzonek ma już miejsce do posadzenia, na 2 hektarowej powierzchni.

RDLP w Białymstoku zaprasza w sobotę 28 kwietnia na odnowienie sadzonkami powierzchni leśnej w Leśnictwie Antoniuk w Białymstoku. Pokażą jak sadzić drzewka, dadzą narzędzia: szpadel, rękawiczki i worki do sadzonek. Zapewnią peleryny, gdy będzie padało. Spragnionych napoją, głodnych nakarmią (będzie ognisko i kiełbaski).

Organizatorom zależy na udziale mieszkańców w sadzeniu drzew, zapraszają z rodzinami. Miejsce zbiórki: sobota, 28 kwietnia, godz. 10.00 róg ulic Świętokrzyska-Maczka (w pobliżu ogródków działkowych), komunikacja miejksa - linie autobusowe nr 16, 25, dla samochodów osobowych i rowerów - parkinkgi. 

(oprac. at, fot. RDLP)

facebook