Dodana: 2 październik 2018 09:18

Zmodyfikowana: 2 październik 2018 09:18

Telefon przypomni kiedy jest odbiór odpadów w Białymstoku

Eco Harmonogram to ogólnopolska aplikacja, z której od 1 października mogą korzystać mieszkańcy Białegostoku. Dzięki niej, telefon będzie przypominać, kiedy z naszej posesji odbierane są odpady komunalne.

Ilustracja do artykułu bag-1565402_960_720.jpg

Od 1 października 2018 r. w Białymstoku weszły w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, które zobowiązują nas do odrębnego wyrzucaniapapieru, szkła, tworzyw sztucznych wraz z metalami, bioodpadów i odpadów zielonych. Miejsca Gromadzenia Odpadów (MGO) zostały wyposażone w dodatkowe kontenery lub worki do odrębnego gromadzenia odpadów komunalnych z podziałem na kolory identyfikujące rodzaje odpadów.

 

SZCZEGÓŁOWA INSTRUKCJA SEGREGACJI ODPADÓW >> na stronie Nasz Białystok jest Eko http://odpady.bialystok.pl/pl/segregujeodpady/pytania_i_odpowiedzi/pytania-i-odpowiedzi-o-nowych-zasadach-segregacji-odpadow-w-bialymstoku.html

 

Mieszkańcy Białegostoku mogą znaleźć harmonogramy odbioru odpadów na stronie internetowej: http://odpady.bialystok.pl/pl/odbiorodpadow/harmonogramodbioru/

 

Nowością jest możliwość skorzystania z mobilnej aplikacji, po zainstalowaniu której telefon komórkowym będzie przypominać o zbliżającym się terminie odbioru odpadów. To ogólnopolskie narzędzie Eco Harmonogram, które można zainstalować pobierając je ze sklepów Androida (Google Play), Aplle'a (App Store) i Windowsa (Windows Store).

 

Białostoczanie mogą korzystać z aplikacji od  1 października. Po wprowadzeniu programu swojego adresu, oprócz automatycznych powiadomień, w telefonie znajdziemy informacje o planowanych odbiorach oraz zasadach segregacji śmieci.

źródło: PUHP LECH Sp. z o.o. w Białymstoku 
fot.pixabay

facebook