Dodana: 7 październik 2017 14:40

Zmodyfikowana: 7 październik 2017 14:40

Targi ogrodnicze i leśne w Szepietowie

Chcesz mieć piękny ogród, a przy tym przyjemnie spędzić jesienny weekend? Przyjedź na do Szepietowa. W Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego od 7 do 8 października odbywają się tragi ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” i leśne "Las i My".

Ilustracja do artykułu 0x0 (1).jpg
Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” Targi Leśne „Las i My” 7-8 października 2017 r.

PROGRAM

SOBOTA, 7 października

10.00 Otwarcie Targów (tereny wystawowe)

11.00 Konferencja: „Usługi leśne w lasach prywatnych” (budynek główny, sala nr 4)

- „Nadzór nad gospodarką w lasach prywatnych w Nadleśnictwie Rudka” - Sylwester Kowalczuk, Nadleśnictwo Rudka

- „Możliwości i ograniczenia świadczenia usług leśnych w lasach prywatnych” - Kazimierz Antowski, Polski Związek Zrzeszeń Leśnych; Włodzimierz Pędziwiatr, Podlaskie Stowarzyszenie Właścicieli Lasów Prywatnych

- „Zakłady Usług Leśnych, a lasy prywatne” - potencjał ludzki i sprzętowy polskich przedsiębiorców leśnych w kontekście jego wykorzystania przez prywatnych właścicieli 
lasów” - Rafał Jajor, Nowa Gazeta Leśna

- „Rynek usług leśnych w lasach prywatnych” - Piotr Gołos, Instytut Badawczy Leśnictwa

NIEDZIELA, 8 października

10.00 Sztafeta Drwali

10.00 Konferencja: „Współczesne zagrożenia w polskim pszczelarstwie” - Mariusz Chachuła, Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli (ośrodek szkoleniowy)

10.00 Wykład: „Wyznaczanie zbioru i traktowanie pozbiorcze jabłek” - Urszula Ogłozińska, Jumirpol (budynek główny, sala nr 4)

11.00 Wykład: „Terapia w ogrodzie” - Beata Płoszaj-Witkowska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (budynek główny, sala nr 4)

12.00 Wykład: „Regionalizm i estetyzacja obszarów wiejskich” - Mariusz Antolak, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (budynek główny, sala nr 4)

12.30 Wręczenie odznaczeń państwowych
Rozstrzygnięcie konkursów: Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta, Hit Targów Ogrodniczych, Hit Targów Leśnych „Las i My”
Ogłoszenie zwycięzców konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne

13.00 Ogłoszenie zwycięzców turnieju o „Srebrną Siekierę” Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka i Sztafety Drwali

W programie również:
Najnowsze technologie w leśnictwie; pokazy maszyn wielooperacyjnych; pokazy sokolnictwa (niedziela); doradztwo rolnicze i leśne; pokaz kulinarny Grzegorza Russaka z degustacją dziczyzny; pokaz królików rasowych; pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego; występy zespołów artystycznych;produkty regionalne i ekologiczne

Zwiedzanie stoisk, oferta targowa – godz. 9.00 – 16.00

facebook