Dodana: 12 kwiecień 2019 11:23

Zmodyfikowana: 12 kwiecień 2019 11:23

Szepietowo rozkwitnie podczas targów

Ponad 150 wystawców z całej Polski weźmie udział w 23. edycji Wiosennych Targów Ogrodniczych, Targów Pszczelarskich i Podlaskich Targów Budownictwa Wiejskiego w Szepietowie. To największe wydarzenie ogrodnicze w kraju odbędzie się w najbliższy weekend 13-14 kwietnia.

Ilustracja do artykułu Targi w Szepietowie.jpg

Jak zapewniają organizatorzy – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego – wówczas trzeba tam po prostu być.

Bogata oferta wystawiennicza

To jedyne miejsce w regionie, gdzie można się zapoznać z tak szeroką ofertą m.in.: materiału roślinnego, artykułów ogrodniczych, maszyn, narzędzi oraz sprzętu ogrodniczego, nawozów i środków ochrony roślin, akcesoriów do nawadniania, torfów, podłoża, elementów małej architektury krajobrazu, czy mebli ogrodowych.

Część ekspozycji, w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy, poświęcona będzie artykułom florystycznym i dekoracyjnym. Można będzie podziwiać i zakupić tradycyjne pisanki, palmy wielkanocne oraz inne ozdoby świąteczne. Swoją ofertę zaprezentują wytwórcy tradycyjnych i naturalnych produktów. Na stoiskach znajdziemy m.in.: miody, wędliny, chleby, sery, kwas chlebowy, rękodzieło, świece z naturalnego wosku, dekoracje z wikliny.

Wiedza, doświadczenie i praktyka

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie to też miejsce, gdzie można zdobyć mnóstwo fachowej wiedzy. Specjaliści z PODR udzielą porad z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, zasad integrowanej ochrony roślin, ekonomiki produkcji, przedsiębiorczości, ekologii i agroturystyki. Z myślą o  pszczelarzach i miłośnikach pszczelarstwa przygotowany został wykład „Nowoczesne metody pszczelarstwa na przykładzie kanadyjskich pasiek towarowych”, który wygłosi Paweł Szyszko.

Atrakcje dla całych rodzin

W programie dwudniowego wydarzenia znajdzie się też sporo atrakcji dla całych rodzin. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie „Dziecko bezpieczne na wsi” organizowanym przez PODR Szepietowo, KRUS Białystok oraz PIP Białystok. Odwiedzający targi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości flory biorąc udział w konkursie „Zgadnij co to za roślina?”.

Targom towarzyszyć będzie tradycyjnie wystawa królików. Podziwiać będzie można między innymi rasy: olbrzym belgijski, castorex, rex, kaloifornijski i baran francuski.

Jak co roku przyznane zostaną nagrody za Hit Targów, Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatszą ofertę, Hit Targów Pszczelarskich i Hit Targów Budowlanych.

Budownictwo inwentarskie

Równolegle na terenie PODR odbędą się Targi Budownictwa Wiejskiego. Wszyscy którzy planują budowę, przebudowę lub remont budynków gospodarczych będą mieli możliwość zapoznania się z ofertami producentów oraz firm z branży budowlanej. Porównanie techniki, materiałów, projektów i cen kilkudziesięciu firm w jednym miejscu jednego dnia, może dostarczyć ciekawą wiedzę dla inwestora jakim w tym przypadku jest rolnik.

mat.: org, opr. sam

fot. Wrota Podlasia

W załączeniu program i plakatów targów

facebook